'Zilveren' vier daagse groot succes 58 Zutphen Burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep "laat het stadhuis branden" op de nieuwe stadsplattegrond. Dr. Walthuis merkte op dat de stadsplattegrond vooral bedoeld was voor mensen "die buiten hun schuld buiten Zutphen waren ge boren" (vreemdelingen) en voor lieden "die soms expres niet het levenslicht in Zutphen zagen" (streekgenoten). "Tenslotte", al dus drs. Walthuis, "is ieder mens vrij om geboren te worden waar hij wil". De J.K.-voorzitter dankte het Actiecomité Zutphen, de gemeen te Zutphen en de N.S. voor hun medewerking aan de totstand koming van de wegwijzer. Verder complimenteerde hij de uitvoer ders van het J.K.-project. Dat wa ren aannemersbedrijf Reussink N.V., de firma's Martina, van Eldik, Oosterberg en de N.V. GAMOG. De architect, de heer Brinkman, gaf hij een pluim voor het sug gestieve ontwerp. Drs. Walthuis bood de burgemeester een per kamenten oorkonde met oud hollandse tekst aan, waarmee de overdracht werd bezegeld. Vervolgens toog het gezel schap naar het Stationsplein, waar mr. Roeters van Lennep om zo te zeggen 'het stadhuis liet bran den'. Veel lof had burgemeester mr. Roeters van Lennep voor het initiatief van de Junior Kamer, al had hij bezwaar tegen het naams- idee van drs. Walthuis. "Drukhuis suggereert in deze tijd van meer openheid te veel een besloten ka rakter". De burgemeester stelde daarom een minder dubbelzinnige aanduiding voor, bijvoorbeeld sim pelweg 'druk-op-de-knop'. 6 juni - ZUTPHEN. De vijfen twintigste avondvierdaagse van Zutphen is voor 'Ome Ele' van Es en zijn vrouw de bekroning geworden van een lange reeks vierdaagse festijnen. Ondanks het minder gunstige weer, waar mee de deelnemers vooral op de tweede en derde dag te kam pen hadden, is deze vierdaagse weer grootser geweest dan die in voorgaande jaren. Zeventien honderdachtentachtig tippelaars en tippelaarsters (een record) be leefden donderdagavond hun tri omfale intocht. Duizenden ston- den langs de route en zagen het legioen beladen met bloemen voorbijtrekken. In de Hanzehal kreeg de zilveren vierdaagse van Zutphen een daverend slot voor al dankzij de spontaniteit van de jeugd. Vergeten waren donderdag avond in de hal de moeilijke kilometers, de striemende regen en de hagel, die de wandelaars te overwinnen hadden. Niemand dacht meer aan de blaren toen het schone lied van de zilvervloot werd aangeheven in de Hanzehal. Sportief Zutphen beleefde voor de tweede maal in de geschiede- Marsleider E.C. - 'ome Ele' - van Es met zijn vrouw (1e en 2e van links) bij de prijsuitreiking van de avondvierdaagse in de Hanzehal. 2019 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 26