Jan Rozeboom op studiereis Junior Kamer schenkt 'druk huis' Zutphen kantoren binnen, waar overal vlot de portemonnee werd getrokken. 's Avonds lieten de Zutphenaren zich nog eens van hun beste zijde zien, toen een leger nijvere collec tanten op koopavond hen de col lectebus voorhield. Het resultaat zal de stedelijke organisatoren, die in de Herderscheeschool hun hoofdkwartier hadden, stellig niet zijn tegengevallen. 13 mei - ZUTPHEN. De Zutphen- se kunstschilder Jan Rozeboom, zijn vrouw Erie en hun hond Blacky gaan aan het eind van deze maand voor onbepaalde tijd op reis. Hoe lang Jan weg blijft weet hij nog niet precies. "Als ik er genoeg van krijg ga ik terug naar Holland". De reis wordt ge maakt in een Volkswagenbusje anno 1963. Doel van de reis is de studie van Jan. In Frankrijk, de Slavische landen en Turkije hoopt Jan impressies op te doen voor zijn werk. Hij zal een groot aantal modeltekeningen maken, die hij eenmaal terug in Zutphen, hoopt uit te werken. Jan en zijn vrouw zijn van plan in Europa te blijven. Dat wil overi gens helemaal niet zeggen dat een uitstapje naar Azië tot de onmo gelijkheden behoort. Veel hangt af van de conditie van het Volkswa genbusje en van de financiële toe stand van het jonge paar. De kunstschilder gaat met wei nig geld op reis. Hij hoopt in het onderhoud van het gezinnetje te voorzien door het verkopen van Jan, Erie en Blacky bijna reisvaardig bij hun Volkswagenbus. pentekeningen. "We gaan vooral de toeristencentra af. Ik zal stads gezichten maken. Echt werk dat op de commercie is afgestemd. Het moet al gek gaan als ik daar niet voldoende van aan de man kan brengen om van te leven." De reis gaat eerst naar Brug ge, een Belgisch toeristencentrum. Vandaar willen Jan en Erie afzak ken naar Frankrijk. "We zullen ook langs de kust van de Middelland se Zee trekken. Daar zitten veel toeristen en dat betekent mogelijk een goed afzetgebied." Het busje wordt zoveel mogelijk als 'woning' ingericht. Het moet dienen als vervoermiddel, woon kamer, keuken en als slaapkamer. Zo gauw de bus reisvaardig is in de ogen van Jan en Erie vertrekken ze met de hond. Wanneer ze weer terugkomen in Zutphen hoopt de kunstschilder veel inspiratie te hebben opgedaan voor zijn werk. Noot van de redactie: Jan Roze boom overleed plotseling op 6 janu ari 1982 op 36-jarige leeftijd tijdens een verblijf in Griekenland. 24 mei - ZUTPHEN. Burgemees ter mr. J.J. Roeters van Lennep drukte zaterdagmiddag tien voor half vijf op het Stationsplein op een knop. Achter een ruit naast het knoppenpaneel floepte op een stadsplattegrond een licht je aan, precies op de plaats waar men de stedelijke residentie vindt. Genodigden en andere omstanders applaudisseerden. En daarmee was Zutphen officieel zijn 'drukhuis' rijk. Drukhuis', dat achtte de voorzitter van de Junior Kamer Zutphen, drs. R. Walthuis, de beste benaming voor de elek tronische 'wegwijzer', die - dank zij een gelukkig J.K.-initiatief - aan de gemeente Zutphen kon worden overgedragen. Daartoe kwamen de Junior Ka merleden met het dagelijks ge meentebestuur en een respecta bel aantal genodigden bijeen in het verkeersbureau van de VVV. 2019 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 25