Willem Duys en Pim Jacobs 'emmeren' in Zutphen 'Hoogwerkers' monteren onder delen van de nieuwe Warnsveldse torenspits. Op het ogenblik staat het kant en klaar gereed voor trans port naar Warnsveld. Het kan nog wel enkele dagen duren voor het wordt overgebracht. Het wordt niet in zijn geheel getransporteerd, maar vooraf gedemonteerd. Het plaatsen van de spits houdt ten nauwste verband met de weers omstandigheden. 10 mei - ZUTPHEN. Heel Neder land heeft vrijdag meegeleefd met de actie 'Levend Monument voor Bisschop Beckers'. Onder dit motto werd een grootscheep se nationale televisie-actie ge houden ten bate van geestelijk gehandicapte kinderen van alle gezindten. Tweehonderd be kende televisiepersoonlijkheden zwermden over het land uit ge wapend met emmers om geld in te zamelen. In Zutphen fungeer den tv-presentator Willem Duys en jazzpianist Pim Jacobs als gangmakers. Voorafgegaan door de Strodorpers trok het illuste re duo door de stad en stroopte kantoren en bedrijven af om de eerste duizenden guldens voor deze actie binnen te halen. Hoeveel er in de emmers van de heren Duys en Jacobs is terecht gekomen zal wel nooit precies bekend worden. Volgens een voorlopige telling heeft Zut- phen via collectebus en banken ruim 21 mille geofferd voor het goede doel. Omstreeks het middaguur wer den Willem Duys en Pim Jacobs in het gemeentehuis ontvangen door locoburgemeester W. Albers. De tv-persoonlijkheden waren hun emmers vergeten, maar dankzij de service van een bode kon de actie in Zutphen toch mèt emmers van start gaan. De eerste gift kwam van de locoburgemeester, die zo wel de emmer van Willem Duys als die van Pim Jacobs met een hand vol rijksdaalders bedacht. De Strodorpers, de IJsselzan- gers, verschillende scholen en an dere instellingen kwamen hun bij drage brengen in de hal van het gemeentehuis. Trix Horstink, leer ling van de R.K. MAVO Isendoorn, had speciaal voor deze actie een lied geschreven dat zij enthousiast ten gehore bracht. Zij oogstte be wondering en applaus vooral van de 'kenners' Willem Duys en Pim Jacobs. Met begeleiding van de Stro dorpers trok het duo vervolgens de stad in. Links en rechts drongen de tv-sterren winkels, bedrijven en Gewapend met emmer complimen teren Willem Duys en Pim Jacobs (rechts) Trix Horstink met haar actie-lied. 56 ZUTPHEN 2019 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 24