Zutphen vijftig jaar geleden 'Heufse leugenbank' in ere hersteld Nieuwe toren spits in Warnsveld Theo Hebing Zutphen 55 8 april - ZUTPHEN. De Hoven heeft z'n leugenbank terug. En kele jaren heeft men het er zon der moeten stellen, maar vorige week heeft de Dienst Openbare Werken er voor gezorgd dat dit stukje Hovense 'folklore' in ere werd hersteld. De nieuwe bank staat overigens op een andere plaats dan de vorige. Die stond bij de oprit van de IJselbrug: z'n opvolger heeft een plaatsje ge kregen in het plantsoen tussen Kanonsdijk en Weg naar Voorst. Het woord 'leugenbank' is af geleid van de sterke verha len, waarmee de oudere - en ook wel jongere - Hovenaren al kij kend naar het verkeer van en naar 'de lange brugge' elkaar trachtten te overtroeven. Toen de bank bij de oprit moest verdwijnen werd dit als een groot gemis gevoeld. Zelfs zodanig dat er in de Hovense Wijkraad over werd gesproken. Die was ook van mening dat er weer een 'leugenbank' moest komen. De gemeente vond dit kenne lijk een gerechtvaardigd verlangen en zo verschenen er vorige week mannen van Openbare Werken De heer D. van Doodewaard (met hondje Jan) leert de jeugd het vak. om een nieuwe 'leugenbank' op een andere plaats te zetten. Ou dere en jongere Hovenaren heb ben de nieuwe bank al weten te vinden. En de sterke verhalen zijn er niet van de lucht. 25 april - WARNSVELD. Het is alweer een half jaar geleden dat spits van de Nederlands hervorm de kerk te Warnsveld werd ge sloopt. Vervanging ervan door een nieuwe bekroning was namelijk dringend noodzakelijk gebleken. Sindsdien heeft men niemand meer bij de toren aan het werk ge zien en menig Warnsvelder heeft zich dan ook de laatste tijd afge vraagd wanneer de toren eindelijk z'n nieuwe spits zou krijgen. De Warnsvelders kunnen ech ter gerust zijn. De aannemer, de heer H. Schoemaker te Steen deren, heeft niet stilgezeten, maar had zijn werkzaamheden ver plaatst naar zijn woonplaats. Op het erf van zijn bedrijf is naarstig gewerkt aan het geraamte van de nieuwe spits. 2019 I 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 23