Sloop panden Nieuwstad voor uitbreiding GOZ Jarige Rotary schenkt beeldje aan museum 13 maart - De panden Nieuw stad 71 en 73 vallen op het ogenblik onder de slopersha mer. De huizen zijn gekocht door de Gelders-Overijsselse Zuivelbond, gevestigd Nieuw stad 69, die gaat uitbreiden. Op de vrijkomende grond zal de GOZ een nieuw gebouw zetten. Het huidige en het nieuwe ge bouw worden ter hoogte van de verdieping met elkaar verbon den door een overkluizing van de er tussen liggende straat. In het nieuwe gebouw komt beneden een laboratorium voor de Stichting Melkcontrole- station Oost-Nederland, die het centrale kwaliteitsonderzoek op melk voor Gelderland en Over ijssel uitvoert. Deze stichting is een los van de GOZ staande, maar daarmee nauw verwante organisatie. Zij beschikt in het huidige GOZ-gebouw over een noodruimte. Op de voorgrond het GOZ-gebouw vóór de uitbreiding; daarachter de te slopen panden Nieuwstad 71 en 73. In de overkluizing en op de verdieping van het nieuwe ge bouw worden ondergebracht een uitbreiding van het laboratorium van de GOZ, kantoorruimten, een nieuwe bestuurskamer etc. 27 maart - De Rotary Club Zutphen heeft ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan op bescheiden schaal iets willen doen in het algemeen belang. Haar keus is gevallen op een antiek houten Madonna-beeld je ter plaatsing in het Stedelijk Museum van Zutphen. Met de woorden "laten we de mooie dingen zorgvuldig bewaren tot vreugde van ons allen" droeg dokter H.J. Waller het geschenk over aan de burgemeester van Zutphen. Mr. J.J. Roeters van Lennep stelde dit cadeau op hoge prijs. "Als goede ouders doen vader staat en moeder gemeente hun werk zo goed mogelijk en hulp van buitenaf is extra wel kom". Nadat hij het kunstvoor werp had aanvaard, droeg hij het over aan de voorzitter van de museumraad, mr. A. Staring. De directrice van het museum, mevrouw M.M. Doornink-Ho- genraad, omschreef het Madon na-beeldje als een lang gewens te aanwinst. Het is afkomstig uit de Mechelse school en dateert van omstreeks 1600. Geschenk van de Rotary Club Zut phen: Maria met kind; lindenhout, hoogte 35 cm; laatste kwart 16e eeuw. APELDOORN 21 ARNHEM p (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) Zutphen 2019 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 27