Oranjeplein wordt Van der Capellenlaan Autoverkeer bij eetsalon 'Hollandia' in de Korte Beukerstraat. (Regionaal Archief Zutphen) tenminste voor wat de Korte Beukerstraat be treft. Wel ben ik pas te weten gekomen dat de Centrale Raad voor de Georganiseerde Middenstand een vertegenwoordiger heeft in de verkeersadviescommissie. Maar er is over nieuwe verkeersvoorschriften niet met bewo ners en houders van zaken aan de Korte Beu kerstraat van gedachten gewisseld". De heer De Boer betreurt dit zeer, te meer daar hij uit goede bron vernam, dat straks ook na winkel sluitingstijd deze straat voor het verkeer taboe zal zijn. Volgens de heer De Boer komen door de week 's avonds zo'n drie- tot vierhonderd auto's naar de Korte Beukerstraat. Doel van de inzittenden: zijn eetsalon of automatiek. "Deze categorie maakt mijn bedrijf juist rendabel" aldus de briefschrijver. Tenslotte noemt hij de verenigingsleden uit stad en omgeving, die 's avonds na vergadering, repe titie, uitvoering of feestavond zijn zaak bezoe ken en die hij - dat is zijn stellige overtuiging - merendeels als klanten zal kwijtraken, wan neer het hen niet mogelijk is door de Korte Beukerstraat te rijden. Na er op gewezen te hebben, dat zijn zaak (pas gemoderniseerd, tien man personeel) met dag en nacht hard werken is opgebouwd, verzoekt de heer De Boer het gemeentebe stuur met klem te willen bevorderen, dat in het kader van het nieuwe verkeersplan voor de binnenstad automobilisten 's avonds na zes uur door de Korte Beukerstraat kunnen blijven rijden. 122 ^utphen - 2018/4 6 december Het Zutphense Oranjeplein, dat momenteel wordt gereconstrueerd, gaat niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk op in de Van der Capellenlaan. B. en W. schrijven ten minste aan de bewoners: e nieuwe bestrating en de overi ge voorzieningen in deze laan, het plein, de Heeckerenlaan en een stuk van de Voorsterallee hebben tot gevolg dat het ka rakter en aanzien ter plaatse totaal zijn ver anderd. Al deze weggedeelten vormen thans duidelijk één geheel." "Omdat" - zo gaat het college verder - "de huidige straatnaamgeving in deze nieuwe si tuatie voor personen, die hier niet zo bekend zijn, verwarrend is, achten wij het gewenst hierin zodanige wijziging te brengen dat het gehele nieuwe weggedeelte met één naam wordt aangeduid". B. en W. willen de gemeenteraad voorstel len de naam Oranjeplein te laten vervallen en het gedeelte van de Heeckerenlaan tussen het Oranjeplein en de Voorsterallee, alsme de het gedeelte van de Voorsterallee tussen de Heeckerenlaan en de Den Elterweg, even eens Van der Capellenlaan te noemen. Deze straatnaamwijziging heeft tot gevolg, dat alle woningen gelegen aan de Van der Capellenlaan, het Oranjeplein en het betref fende gedeelte van de Heeckerenlaan een an der huisnummer krijgen. Het voormalige Oranjeplein, thans kruispunt Van der Capellenlaan Heeckerenlaan Lintelostraat; hier omstreeks 2000 (Regionaal Archief Zutphen)

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 26