Afsluiting Korte Beukerstraat ruïneert eetsalons toonstellingen. Voor de niet getoonde voor werpen ontbreekt bij veel musea echter een goede opslagruimte. Daar aan zulke ruimte zekere eisen van toezicht en beveiliging tegen brand, inbraak en weersinvloeden moeten worden gesteld, verdient het aanbeveling een gecentraliseerde oplossing te zoeken. De Gel derse Stichting Contact van Oudheidkundige Verenigingen en Musea organiseert dit op provinciaal niveau. Vele musea in Gelderland en ook in Overijssel hebben reeds belangstel ling getoond. De Stichting Wijnhuisfonds meende een goede gelegenheid te zien om dit Gelders museumdepot in Zutphen te vestigen in het gebouw Halterstraat 20, naast het Hof van Flodorf. Door het vinden van een geschikte bestemming van dit fraaie leegstaande pand, zou het hersteld kunnen worden en weer een rol spelen. Dus werd het op hoop van welsla gen aangekocht. De exploitatie van het museumdepot is afhankelijk van financiële steun van de pro vincie Gelderland. De voorbereiding is flink gevorderd, zodat een beslissing in de winter of het komende voorjaar vermoedelijk te verwachten is. Deze wordt door het Wijnhuis fonds met spanning tegemoet gezien, daar de kost voor de baat uit gaat en een flinke som aan de verwerving van het pand besteed is. Indien het plan tot vestiging van het muse umdepot doorgaat, zal eerst de achtergele gen voormalige fabriekshal van de gebr. Kruk ziener hersteld worden, zodat de exploitatie daar kan aanvangen. Daar dit gedeelte niet in aanmerking komt voor subsidie monumen tenherstel dient het Wijnhuisfonds de kosten volledig te dragen, behoudens een bijdrage van 10.000 van de afdeling musea van het ministerie van CRM (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Red.) Dus zal men be grijpen hoe dankbaar de schenking van het Prins Bernhard Fonds werd begroet. 4 december "Mijn collega en ik worden door de afsluiting van de Korte Beukerstraat ge ruïneerd". Dat schrijft de heer J. de Boer, eetsalon- en automatiekhouder, aan het ge meentebestuur van Zutphen. En ook: "Ver keerstechnisch lijkt het mij niet bezwaarlijk om na zes uur 's avonds de Korte Beuker straat weer vrij te geven, daar er in de avond uren van verkeersopstoppingen geen sprake is". Aanleiding tot de brief van de heer De Boer is het verkeersplan voor het centrum van Zutphen, dat vrijdagavond a.s. door de gemeenteraad zal worden behandeld. De heer De Boer herinnert B. en W. er aan dat er op dinsdag 8 februari 1966 een spoedvergadering is geweest van Beu- kerstraatwinkeliers om de Beukerstraat e.o. voor het verkeer af te sluiten. Er werd toen zelfs een protesttelegram aan het college ge zonden. "Nadien hebben wij" - zo schrijft de heer De Boer - "er niets meer van gehoord, Halterstraat 20 in desolate toestand. (Regionaal Archief Zutphen) ^utphen - 2018/4 121

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 25