Prins Bernhard Fonds steunt museumdepot Laatste rit van melkslijtster Rijkswaterstaat heeft van de Caltex een strook grond verworven voor de aanleg van een rijwielpad - in het kader van de re constructie van de Warnsveldseweg - dat ach ter het benzinestation langs zal lopen. Het 90 jaar oude Wandelzicht wordt met in gang van 15 november a.s. gesloten. Het café werd gebouwd door de heer Wunderink, de grootvader van de tegenwoordige kastelein, de heer J. van Keulen. Daarna werd het gedre ven door de vader van de heer Van Keulen. Tussen haakjes, zowel de heer Wunderink als de heer Van Keulen sr. is gemeentearchitect van Warnsveld geweest. Wat de heer Van Keulen nu gaat doen? "Ik heb Huize de Voorst gekocht, maar daar moet eerst nog een geitenstal bij worden ge bouwd" zei hij ons bij wijze van grap. "Maar alle gekheid op een stokje, bepaalde plannen heb ik nog niet". Melkslijtster mevrouw Wessels (rechts) op haar laatste rit. (Musea Zutphen) getrotseerd om haar klanten aan zuivelpro ducten te helpen, krijgt geen opvolger of op volgster. Haar wijk wordt in het kader van een herindeling namelijk opgesplitst tussen de rayons van andere melkbezorgers. WAKlDELZICHT Café Wandelzicht aan de Warnsveldseweg kort voor de afbraak. (Regionaal Archief Zutphen) 18 november Zaterdag maakte mevrouw Wessels haar laatste rit als melkslijtster in een gedeelte van het Staatsliedenkwartier, de Vijf morgenstraat en de Buitensingel. Niet minder dan drie-en-dertig jaar lang heeft zij deze wijk bediend, maar nu zet zij er toch een punt achter. De trouwe melkslijtster, die in haar leven uiteraard heel wat weer en wind heeft 23 november Grote blijdschap bij het bestuur van de Stichting Wijnhuisfonds! Ontvangen werd namelijk het verheugende bericht, dat het Prins Bernhard Fonds een bijdrage van niet minder dan vijftien mille zal geven in de restauratie van het patriciërshuis Halterstraat 20. De bedoeling is dat dit pand een bestem ming krijgt als Gelders museumdepot. Musea bezitten gewoonlijk veel meer voorwerpen dan ze in permanente op stelling kunnen tonen. Dit probleem wordt opgelost door het inrichten van wisselten- 120 ^utphen - 2018/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 24