Zutphen vijftig jaar geleden: 1968 (4) Theo Dierenkeuring bij Leger des Heils Tien jaar 's Heerensteen Café Wandelzicht verdwijnt 5 oktober De dierenkeuring die vrijdag op initiatief van het Leger des Heils is gehouden, was een groot succes. Niet minder dan twee honderd kinderen uit Zutphen en omgeving kwamen in het kader van Werelddierendag naar de legerzaal aan het Hagepoortplein om hun huisdieren aan het keurend oog van des kundigen voorbij te laten gaan. De jury toon de zich zeer tevreden over de verzorging van de dieren. De jeugd kwam met allerlei dieren aan dragen. Honden, poezen, schildpad den en witte muizen konden nog tot de 'nor male' huisdieren worden gerekend. Anders werd het toen vijf paarden, twee wandelende takken en hamsters de legerzaal binnenwan delden. De jury, die bestond uit dierenarts Mulder uit Eefde, de heren Brummelman en Hul- sink, de dames Bouwman en v.d. Veen - al len van de Dierenbescherming - en mevrouw Poppema, Officier Leger des Heils, stond echt voor een moeilijke taak toen de cijfers bepaald moesten worden. Er werden aan de houdertjes van de best verzorgde dieren niet alleen leuke prijzen uitgereikt, maar er kwam ook een hoofdbe stuurslid van de Dierenbescherming - me vrouw Post-de Waal uit Arnhem - de jeugd vertellen wat dieren voor mensen en mensen voor dieren kunnen doen. Overigens kreeg iedere deelnemer een certificaat. 9 oktober Het bejaardenhuis 's Heerensteen aan de Coehoornsingel bestond dinsdag tien jaar. Ter gelegenheid van dit feit hebben de 131 bewoners van het tehuis geld ingezameld en een zonnewijzer gekocht. Deze werd door de heer J.I. Cordes, voorzitter van de contact commissie, aangeboden aan het bestuur van 's Heerensteen. De zonnewijzer, die op het grasveldje voor het tehuis prijkt, werd ont huld door de voorzitter van het bestuur, de heer A. van der Velde. Met twee bussen reden hierna ruim ze ventig bewoners van 's Heerensteen naar Lochem, waar hen door het bestuur een koffiemaaltijd werd aangeboden. Zij, die niet meegingen, werden in het tehuis zelf ont haald op tractaties. De heer A. van der Velde onthult de zonnewijzer. (Musea Zutphen) 31 oktober Café Wandelzicht aan de Warns- veldseweg gaat verdwijnen. Het pand is aan gekocht door de Caltex, die het zal laten afbreken en op de vrijkomende grond een nieuw benzineverkooppunt wil vestigen. De bedoeling is er een kiosk te bouwen met drie benzinepompen. ^utphen - 2018/4 119

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 23