Proef met verkeerslichten Kanonsdijk Deel van de Beukerstraat tussen de Korte Beu kerstraat en de Sprongstraat, ca. I960. (Regionaal Archief Zutphen) kerstraat, verkeersvrij te maken. Zij willen de rijbaan gelijk maken met de trottoirs. De middenstanders stellen voor om in de afge sloten straten enkele terrasjes te maken, vitri nes te plaatsen en een leuke betegeling aan te brengen. In de Beukerstraat heeft men zelfs al plannen om de hele straat te overkappen, waardoor men in Zutphens drukste winkel straat altijd droog zou kunnen winkelen. De winkeliers zijn van mening dat het ver keer uit de richting Deventer, dat via Zutphen wil reizen, best kan worden omgeleid over de Overwelving, de Molengracht en de IJsselka- de, of via Rijkenhage en Berkelsingel over de Graaf Ottosingel. Verder kwam duidelijk naar voren dat de middenstanders sterk geporteerd zijn voor de instelling van een blauwe zone op de Houtmarkt, aan die zijde waar geen parkeer- meters worden geplaatst. Alleen een blauwe zone, voor dat gedeelte waar geen parkeer- meters staan, kan - aldus de winkeliers - de langparkeerders van de Houtmarkt weren. 17 september De Zutphense politie heeft maandagmiddag van 5 tot 6 uur een proef ge nomen met een mobiele verkeerslichteninstal latie. Deze stond opgesteld op dat gedeelte van de Kanonsdijk, waar de Hovenaren per (brom) fiets of te voet de weg moeten oversteken. Of het apparaat er iedere dag tijdens het drukke spitsuur wordt geplaatst, kon men bij de politie nog niet vertellen. Naar aanleiding van de resultaten van de proef zal men beslissen of het verkeerslicht er dagelijks zal functioneren. De wijkraad van De Hoven heeft er bij de gemeente regelmatig op aangedrongen een dergelijk apparaat tijdens de spitsuren op dit punt te plaatsen. Het verkeer werd tot nu toe op dit punt regelmatig geregeld door een agent. De politie voelt voor opstelling van de verplaatsbare installatie in verband met de veiligheid. "Men kan beter zo'n ding omver rijden dan een agent", aldus inspecteur Rie- mersma. De voorzitter van de wijkraad, de heer J. Th. J. Hendriks, juicht het initiatief van de politie toe en hoopt, dat de verkeerslichteninstalla tie iedere dag werkt van 5 tot 6 uur. Overigens had hij alle lof voor de politie, die - als de dienst het toeliet - aan het einde van de werk dag het verkeer op dit drukke punt regelde. Een mobiele verkeerslichteninstallatie regelt de ver keersdrukte op het kruispunt Kanonsdijk. (Musea Zutphen) (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) Zutphen - 2018/3 91

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 27