Parkeermeters op de Houtmarkt Winkeliers 'Rondje' bundelen krachten doorgehakt en beslist dat de toren voortaan 'naakt' over de Zaadmarkt en Martinetsingel zou heersen, een beslissing die volgens veel Zutphenaren zeer aanvechtbaar is. 11 juli - De gemeente wil de Beukerstraat, Frankensteeg en de Korte Beukerstraat voor het verkeer afsluiten. Op de Houtmarkt zul len volgens het plan van de gemeentelijke verkeersdeskundigen parkeermeters worden geplaatst aan de kant van de Hollandse Tuin. Het ligt in de bedoeling om met medewerking van de zaken in de Beukerstraat de rijbaan in deze straat tot aan de Sprongstraat zover op te hogen dat deze gelijk komt te liggen met de trottoirs. Zutphens drukste winkelstraat zal dan met tegels worden geplaveid. Een en ander maakt deel uit van een ver keersplan dat door de gemeente voor het centrum van Zutphen is ontworpen. De deskundigen zijn van mening dat de Turf- straat en de Korte Hofstraat niet voor het verkeer mogen worden afgesloten. Men acht deze verbinding een te belangrijke ader voor het verkeer dat vanaf de Deventerweg de stad nadert. Wel wil de gemeente deze straten slechts openstellen voor éénrichtingsverkeer. Het langzame verkeer dat nu nog vanaf de Markt van Korte Hofstraat en Turfstraat gebruik kan maken, zal in de toekomst niet De Houtmarkt voor de herinrichting. (Musea Zutphen) meer vanuit die richting deze straten mogen inrijden. Ook de Sprongstraat zal éénrich tingsverkeer krijgen. Op de Houtmarkt zullen de trottoirs aan één zijde worden verbreed. Voor deze trot toirs worden parkeermeters geplaatst, waar door men de langparkeerders uit het centrum hoopt te houden. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling voor de binnenstad een blauwe zone in te stellen, waardoor de plaatsing van de parkeermeters meer effect zou sorteren. De gemeente heeft echter om financiële re denen dit plan moeten laten varen. De stede lijke overheid ziet namelijk geen kans om het toezicht op de naleving van de bepalingen in de blauwe zone te financieren. 20 juli De winkeliers van het 'Rondje' gaan samenwerken om het centrum van de stad aantrekkelijker te maken. Middenstanders uit de Turfstraat, Houtmarkt, Sprongstraat en Beukerstraat slaan de handen ineen om bij de gemeente plannen ter tafel te bren gen, die tot doel hebben om het 'Rondje' als koopcentrum van Zutphen te behouden, ook als de winkelgalerij aan de Boompjeswal een maal voltooid zal zijn. De middenstanders uit het Rondje zijn beducht voor de zuigkracht, die er zal uitgaan van de winkelgalerij aan de Boompjeswal. Hier zullen immers grootwin kelbedrijven worden gevestigd, die een grote aantrekkingskracht uitoefenen op de consu ment. De 'centrumwinkeliers' zijn het niet eens met het verkeersplan dat door de ge meente Zutphen is ontworpen. Met name maken zij bezwaar tegen het voornemen om de Turfstraat niet voor het verkeer af te sluiten. De middenstanders uit het Rondje stellen voor om de Turfstaat, evenals de Beu-

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 26