Exploitant gezocht voor Drogenap Vijverplan (links voor) en Helbergen (midden achter); waar nu de zuidwijken liggen zijn alleen nog akkers en weilanden te zien (links- en middenboven). (Musea Zutphen) meer tot gevolg dat de uitbreiding in zuidelij ke richting (Zuidwijken) niet zo omvangrijk zal zijn als men zich aanvankelijk had voor gesteld. 10 juli Wie van plan is binnenkort een thee- schenkerij of een restaurant te beginnen kan de beschikking krijgen over een uniek histo risch pand: de Drogenapstoren. De gemeente heeft nog steeds geen definitieve bestemming voor de toren, die thans wordt gerestaureerd. Er wordt serieus overwogen om er een thee- schenkerij of een restaurant te vestigen, maar tot op heden heeft zich nog geen gegadigde gemeld voor de exploitatie daarvan. Op de jaarvergadering van de Stichting Wijnhuisfonds, de bewaker van Zut- phens stedelijk schoon, kon voorzitter J.M.G. Numans ook al geen nadere mededelingen doen over de definitieve bestemming van de toren. De restauratie van de toren heeft langza merhand veel weg van een lijdensweg. De herstelwerkzaamheden stagneren nogal eens, doordat Monumentenzorg op het laatste ogenblik allerlei wijzigingen aanbrengt in de plannen. Een en ander heeft tot gevolg dat de restauratie duurder zal uitvallen dan was geraamd. Een van de strijdpunten is heel lang geweest de vraag of er nu wel of geen dakkapelletjes in de lange spits zouden worden aangebracht. Monumentenzorg heeft tenslotte de knoop Drogenapstoren in de steigers. (Musea Zutphen)

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 25