Kantoor Zuivelbond wordt uitgebreid 30 mei Het bondsgebouw van de Gel- ders-Overijselse Zuivelbond aan de Nieuw- stad te Zutphen zal worden uitgebreid. Voorts zal in het gebouw een centraal kwaliteitslabo ratorium worden ingericht. Deze besluiten werden woensdag genomen door de algeme ne vergadering van de bond, gehouden in de Buitensociëteit. Het bestuur werd gemach tigd gelden daarvoor te investeren en lenin gen aan te gaan tot een bedrag van maximaal 2 miljoen, onder hypothecair verband. In het bondsgebouw bestaat al sedert enkele jaren een tekort aan kantoor- en laborato riumruimte. De mogelijkheid van het huren van een aantal vertrekken van in de omgeving liggende gebouwen is ook opgehouden. De verplichting van centraal kwaliteitsonderzoek van de melk doet behoefte aan werkruimte ontstaan. Ook is er dringend gebrek aan een kantine De noodzakelijke, aanmerkelijke uitbrei- Het kantoor van de Zuivelbond voor de uitbreiding. (Musea Zutphen) ding van het bondsgebouw zal verkregen kunnen worden door benutting van de wo ning aan de overzijde van de naast de huidi ge kantoren gelegen straat, het zogenaamde Achterom, en voorts boven deze straat door het maken van een overkluizing, waarin ook kantoorlokalen zullen komen. De inrichting van de kantoorruimten en het centraal laboratorium vergen ook grote kosten, met name is dit voor de inventaris van het laboratorium het geval. Een groot deel van de 2 miljoen komt voor rekening van het kwaliteitsonderzoek van de melk. Uit de vergadering werd opgemerkt dat de commis sie-Wellen met deze verplichting de boeren geen dienst heeft bewezen. De omvangrijke investering moet betaald worden door de boeren melkgelden. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) ^utphen - 2018/2 59

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 27