Geschenken Feestmarathon duurt drie weken Jhr.mr. Feith met presentator Rieke van Epen en enkele sportlieden. (Musea Zutphen) wekkende show, die alle aanwezigen boeide. Na de pauze was er een vlaggenparade, die weliswaar niet vlekkeloos verliep, maar beslist wel in de smaak viel bij de toeschouwers. De schermdemonstraties pasten minder goed in het openingsprogramma. Een topper was het optreden van de ritmische damesafdeling van gymnastiekvereniging Quick uit Huizum, die de aanwezigen een sprankelende show voor schotelde. De Zutphense zangverenigingen en het Zutphens Symphonie-orkest zorgden voor passende muzikale intermezzi. De En- schedese Padvindersmarsband, het muziek korps van het Leger des Heils en de Christe lijke Muziekvereniging Harmonie zetten het feest extra luister bij. Namens drie organisaties uit het bedrijfsle ven bood de heer F. van Douwe, voorzitter van de N.V. Beurswezen, enkele geschenken aan. Naast de symbolische overdracht van het rechtergedeelte van de telescopische tribune, zegde hij een bedrag toe van tien mille ter bestrijding van de nu eenmaal onvermijde lijke uitgaven verbonden aan organisatie van het grote openingsfestijn. De heer Van Douwe prees de gemeente Zutphen, die blijk had gegeven van grote realiteitszin door te kiezen voor het dubbele karakter van de immense Hanzehal: sporthal èn beurshal. Daardoor biedt de Hanzehal nieuwe en grootse perspectieven op het ge bied van dienstverlening aan de bevolking op het gebied van ontspanning èn voorlichting, zowel in Zutphen als in de wijde omgeving. De eersten die na de officiële opening ge bruik kunnen maken van de spiksplinternieu we Hanzehal zijn de schoolkinderen. Dat gaat morgen - 23 mei - gebeuren met een sport en spelmiddag. Op Hemelvaartsdag volgt dan een volley baltoernooi, waaraan topteams uit geheel Nederland zullen deelnemen. Vrijdag 24 mei is de dag voor de korfballers. De wedstrijd tus sen een selectie uit Amsterdam en een team van ZKC- en Rapiditaskorfballers vormt de hoofdschotel van dit aantrekkelijke program ma. Een gedeelte van de avond zal worden gevuld met badmintonwedstrijden tussen de leden van Flying Shuttle uit Apeldoorn en Ri- anto uit Zutphen. Op zaterdag 25 mei viert de Veluwse Turnkring haar eeuwfeest in de Hanzehal. 's Zondags wordt er een groot tafeltennistoer nooi georganiseerd. Op maandag 27 mei is er o.a. gymnastiek voor moeder en kind, een tennisdemonstratie en een basketbalwed strijd. Op dinsdag 28 mei is er een volksdansbal, terwijl 's woensdags een schaak- en damsimul- taanwedstrijd wordt gehouden. De finale van de avondvierdaagse heeft op 30 mei plaats. Zaalhandbalwedstrijden zijn de hoofdschotel van de festiviteiten op vrijdag. In het Pinkster- weekeinde viert het gewest Gelderland-Over- ijsel van het KNCGV zijn gouden jubileum in de Hanzehal. De feestmarathon zal worden besloten met turndemonstraties van de NCS en vaardig- heidsproeven van Sportief. 58 ^utphen - 2018/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 26