Programma Het felle licht van een stralenbundel was gericht op één man, de heer W. Albers, wethouder van sportzaken, die even tevoren door burgemeester J.J. Roeters van Lennep en presentatrice Rieke van Epen de grote promotor van de sport-beurshal was genoemd. Een daverend applaus rolde van de tribunes. Een verdiende beloning voor de man, die zich zo heeft ingespannen voor de totstandkoming van het Hanzehalproject. Mr. Roeters van Lennep dankte verder allen die De vlaggenparade tijdens de openingsceremonie. (Musea Zutphen) aan de bouw van de hal hebben meegewerkt. Speciaal noemde hij het aannemersbedrijf Sanders en architect Chr. Van Heelsbergen. Volgens de heer Albers was de verwerke lijking van de sport-beurshal te danken aan de financiële toezegging van de NSF, aan de groei van de Jaarbeurs van het Oosten en aan de aanwezigheid van een groot aantal actieve sportverenigingen in Zutphen. De wethouder van sportzaken sprak zijn waardering uit voor de verenigingsbesturen die er steeds maar weer in slagen om met beperkte middelen zo veel te presenteren. "De Hanzehal zal er voor zorgen dat er nieuwe bladzijden in het gou den geschiedenisboek van de sport worden bijgeschreven", aldus de wethouder. Het openingsprogramma begon 's middags om vijf uur bij het kantoor van de N.V. Utili teitsbouw Sanders in Arnhem. Daarvandaan vertrokken vijftien atleten van de Achterhoek- se Sportvereniging met een gouden startpis tool en tien wielrenners van de Emper Tour- ploeg in estafette naar Zutphen. Zij werden begeleid door een auto van Sporthuis Her cules. Het laatste gedeelte van de weg werd afgelegd door marathonloper Aad Steylen en wereldkampioen wielrennen Gert Bongers. Vanaf het 's Gravenhof vertrok om half acht een stoet van zeventienhonderd leden van Zutphense sportverenigingen voor een optocht door de binnenstad naar de Hanze hal. De openingsceremonie was een indruk- ^utphen - 2018/2 57

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 25