Vestingmuur wordt gerestaureerd Hanzehal feestelijk ingewijd! De vestingmuur achter St. Elisabeth bij de Berkel- poort wordt gerestaureerd. (Musea Zutphen) 24 april De aan de gemeente Zutphen in ei gendom toebehorende vestingmuur ten noor den van de Berkelpoort - het muurgedeelte achter Huize St. Elisabeth - moet dringend worden gerestaureerd. De daaraan verbon den kosten zijn tot een bedrag van 35.500 subsidiabel verklaard. Van rijkswege is een subsidie van veertig procent in het vooruit zicht gesteld, en van de provincie kan op een bijdrage van 3.550 worden gerekend. ^^TrjTet Wijnhuisfonds heeft een weg JL JLgevonden om deze restauratie op korte termijn te laten uitvoeren", zo laten B. en W. aan de raad weten. Op voorspraak van het fonds is de Stichting Huize Sint Elisa beth namelijk bereid de voorhnanciering van de kosten - althans voor dit jaar - op zich te nemen, waartoe zij een bedrag van vier mille beschikbaar heeft gesteld. Van de gemeente wordt echter verlangd dat haar bijdrage van vijftig procent van de door het rijk subsidia bel verklaarde kosten, uiterlijk medio 1971 geheel zal zijn voldaan. Het college stelt de vroede vaderen dan ook voor een krediet van 17.750 te voteren voor deze muurrestauratie. De bedoeling is, dat daarbij in principe wordt bepaald, dat het bedrag in drie jaarlijkse termijnen (1969, 1970 en 1971) betaalbaar zal worden gesteld. 22 mei - Nadat het stedelijk verenigingsle ven dinsdagavond uit alle kwartieren van Zutphen was opgemarcheerd naar de Fanny Blankers-Koenweg om bezit te nemen van de Hanzehal, viel het schot, waarmee de voorzit ter van de Nederlandse Sport Federatie deze kapitale beurs- en sportaccommodatie open de. Voor zover de knal niet verloren ging in de immense ruimte, werd hij overstemd door een daverend applaus, dat langzaam wegeb de en dan ineens tot een ovatie aanzwol. Dat was toen jhr. mr. Feith had medegedeeld dat Zutphen van de Nederlandse Sport Federatie vijftig mille ten geschenke kreeg en een rente loos voorschot van zeventig mille. 56 ^utphen - 2018/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 24