Zutphen vijftig jaar geleden: 1968 (2) *JÊ. V Theo Hebing SOS op botenhuis Uitdiepen Vispoorthaven begonnen saj,*t jf ii april - De Roei- en Zeilvereniging Isala verkeert in nood. Woensdagochtend werd dat nog eens heel duidelijk toen de leden de botenhuizen over de IJsel van het Cabinetje naar de Noorderhaven transporteerden. Het SOS, dat in levensgrote letters op de zijkant van het botenhuis was aangebracht, is eigen lijk een beroep op het gemeentebestuur om zo snel mogelijk de helpende hand te bieden. De plaats waar Isala thans is onderbracht, achten de watersporters allesbehalve ideaal. Men vreest dan ook dat deze - hopelijk zeer tijdelijke - huisvesting vervelende gevolgen zal hebben voor het verenigingsleven. In de Vispoorthaven is na samengaan van Gel- re en 't Cabinetje geen plaats meer voor Isala. De gemeente besloot de leden van Isala een voorlopige oplossing te bieden door de vereniging toe te staan gebruik te maken van de Noorderhaven. Isala acht deze oplossing beslist niet ideaal. Men is van oordeel dat het voor de watersporters pas aantrekkelijk wordt, als men de beschikking heeft over een ligplaats ten zuiden van de stad. Het bestuur van Isala hoopt dan ook dat zo spoedig moge lijk een andere huisvesting kan worden gebo den. Er zijn onderhandelingen gaande met B. en W. om tot een oplossing te geraken. T Het botenhuis wordt over de IJssel versleept naar de Noorderhaven. (Musea Zutphen) In het Cabinetje waren tot voor kort nog twee watersportverenigingen onderge bracht. De vereniging 't Cabinetje - dat slui ting van de haven ook al angstig dichterbij zag komen - ging een fusie aan met Gelre. Isala, de andere watersportvereniging, bleef hopen op een oplossing van gemeentewege. 26 april - De accommodatie van de Vis poorthaven wordt verbeterd. Van deze jacht haven zullen als gevolg van de toekomstige afsluiting van het Cabinetje de Zutphense wa tersporters - met uitzondering van de leden van Isala - gebruik gaan maken. Donderdag is met de werkzaamheden gestart. Een bagger molen, die woensdag arriveerde, is inmiddels begonnen met het uitdiepen van de haven. Volgende week wil men de palen voor de plankiers, die door de leden van de watersportvereniging Gelre zelf worden ver vaardigd, gaan heien. In verband hiermee hebben een drijvende hei-installatie en een schuit met palen reeds ligplaats gekozen in de haven. De afsluiting van het Cabinetje is - zoals bekend - een gevolg van het maken van een waterkering langs de IJsel. Een ander gevolg 54 Zutphen - 2018/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 22