mm:; ■y//fc bovenkant vloer mef- grafzerken Plattegrond en doorsnede onder de vloer. (jaarboek 1997 Wijnhuisfonds) plaat weer schoongemaakt en zorgvuldig op dejuiste plaats teruggelegd. (zie foto) Op een tweede kist was de naam erg onduidelijk ge schreven met behulp van ingeslagen koperen spijkers (stoffeernagels) waarmee bekledin gen op stoelen worden bevestigd. Waarschijn lijk ging het om mevrouw Mackay gestorven in 1818. De familie Mackay woonde in die tijd achter de kerk in de voormalige Proosdij. In al de andere kelders werden, na enig zoe ken, geen aanwijzingen gevonden van wie er lagen. De grafkaart vermeldt overigens alleen de namen van degenen die er tijdens het ma ken van de kaart werden bijgezet. Nadat alles was opgemeten en gefotogra feerd werd het gat in het gewelf weer zorgvul dig met de juiste stenen dichtgemetseld. De inhoud van de kelders bleef onaangeroerd, behalve dan dat ik er door heen was gelopen. In het geval van de kelder van Mackay werd op de plek waaronder zich de trap bevindt een koperen plaatje, met daarin de letter M gegraveerd, op een natuurstenen tegel aan gebracht. Op diverse plekken in de kerk werden bij ontgravingen skeletresten aangetroffen. Die werden door de werklieden zorgvuldig verza meld en in houten kistjes gedaan en bijgezet in de kelders die op dat moment open lagen. De toen opgedane ervaringen doen vermoe den dat onder de vloer van de kerk nog wel wat verrassingen kunnen liggen. (Een deel van dit artikel is gepubliceerd in het Jaarboek 1997 Wijnhuisfonds (p. 22-27)) De grafkelder waar in 1817 en 1818 de grafkisten van de familie Mackay werden bijgezet. De kelder is zeer waarschijnlijk ouder gezien de skeletrestanten die on der de kisten lagen. Op de middelste kist is de naam geschreven met stoffeer- nagels. Op de linker kist de koperen plaat met de inscripties. (foto auteur/ bureau GAJ-VBW) 6 ^utphen - 2018/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 6