Nieuwe aanwinsten voor Rode Kruis Zutphen thetisch gedeelte van het werk voor zijn reke ning neemt, zal namelijk aan de binnenkant (stadszijde) van de waterkering een licht hel lende voormetseling van natuursteenkeien aanbrengen, die de damwand geheel aan het oog onttrekt. 25 maart De afdeling Zutphen van het Ne derlandse Rode Kruis heeft thans de beschik king over een zgn. M.E. - unit, bestaande uit een aanhangwagen met twaalf brancards en negen kisten, waarvan de inhoud volgens een bepaald schema is samengesteld en verpakt. Deze unit is er één van de zeventien, die op verschillende strategisch uitgezochte plaat sen in de provincie Gelderland zijn gestatio neerd. Al deze units zijn gelijk van inhoud, zo dat elke Rode Kruis Korps - kolonne er mee kan werken. Bij onverhoopte grote calamitei ten kunnen dus meerdere units naar de ramp plaats worden gedirigeerd, zonder dat er een volledige bemanning mee moet. Gelderland is de eerste provincie waar het Nederlandse Rode Kruis het zgn. M(obiele) E(enheden) - plan rond heeft. De Zutphense unit is speciaal bedoeld voor het district Achterhoek-noord. Afgelopen zaterdag heeft de secreta ris van de afdeling Zutphen, de heer W.H.N. Struyck, de M.E.-unit getoond aan een aantal genodigden. Ook het Zutphense college van B. en W. en de burgemeester van Warnsveld hebben de aanwinst bewonderd. Niet alleen de aanhangwagen, met de - voor (foto's Zeylemaker, Musea Zutphen) deze gelegenheid in het Rode Kruisgebouw uitgestalde - inhoud, maar ook de nieuwe Ford Transit - ambulance, die als trekker van de unit zal worden gebruikt. Alles bij elkaar was met de materiaaluit breiding van het Zutphense Rode Kruis een bedrag van ruim vijftien mille gemoeid, waar van de afdeling zelf een belangrijk gedeelte moest fourneren. Maar de uitrusting mag dan ook gezien worden. Belangstellende Zutphenaren worden za terdagochtend a.s. van elf tot twaalf uur in de gelegenheid gesteld om de jongste aan winsten te bekijken. Ze zullen dan tevens een kijkje kunnen nemen in het goed geoutilleer de Rode Kruisgebouw op de Houtwal dat - ook al om het kostbare materiaal goed droog te kunnen houden - pas is voorzien van een centrale verwarmingsinstallatie. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) ^utphen - 2018/1 27

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 27