Waterkering vordert goed dag jl. begon met een feestelijke koffietafel in de Casinozalen aan de Oude Wand, is don derdag - de dag waarop vijftig jaar geleden de afdeling werd opgericht - voortgezet. 's Middags was er in het Stedelijk Museum een receptie en 's avonds in de Schouwburg een optreden van de cabaretgroep De Ragebol len. (foto Zeylemaker, Musea Zutphen) Aan de receptie ging een kleine plechtig heid vooraf. En wel in de ruimten waar de collectie waaiers van mej. dr. I van Eeghen is tentoongesteld. Na een geestig speechje van mevrouw H.J. Ferwerda - Langelaar, pre sidente van de jubilerende afdeling, volgde de onthulling van een vitrine met speciale 'Abraham-waaiers'. Dit ter gelegenheid van het feit dat de afdeling deze dag 'Abraham had gezien'. De directrice van het museum, mevrouw M.M. Doornink - Hoogenraad, die hierbij eveneens aanwezig was, werd verrast met een kastje voor poppenkleertjes - compleet met hangertjes - bestemd voor de speelgoedafde ling van het museum. De receptie had plaats in een van de stijl vol ingerichte benedenvertrekken van het museum. Het was een bijzonder gezellige ontvangst, waarbij het ongedwongen toeging. Velen - leden en niet-leden - kwamen het bestuur gelukwensen aanbieden. Onder hen waren vertegenwoordigsters van het hoofdbe stuur, van het bestuur gewest Gelderland, ere presidente mevrouw M. Roeters van Lennep, de ereleden mevrouw E. Dijckmeester - van der Leck de Clercq en mevrouw A.L. Wilder- vanck de Blécourt - Lieftinck, burgemeester J.J. Roeters van Lennep, wethouder mevrouw G. Baas - Goossen en de heer Van de Vegte van Industrie Druk N.V. De presidente, me vrouw Ferwerda - Langelaar, mocht van me nigeen een geschenk in ontvangst nemen. Na de receptie ontving het bestuur de ver tegenwoordigsters van hoofdbestuur, gewes telijk bestuur en van zusterverenigingen in de Casinozalen, waar het een en ander werd gegeten. 12 maart Het werk aan de waterkering langs de Zutphense IJsselkade vordert goed. "We zijn niet achter, maar ook niet voor op het tijdschema" zo werd ons van de zijde van het Berkelwaterschap verzekerd. De stalen dam- wand strekt zich al over enige honderden me ters uit. Esthetisch niet fraai, die lange keten van damwandelementen. Maar daarin komt verandering. De dienst van Openbare Wer ken van de gemeente Zutphen, die het es- foto Zeylemaker, Musea Zutphen) 26 ^utphen - 2018/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2018 | | pagina 26