Drogenapstoren krijgt engel op spits neemt, moest wegens ambtsbezigheden ver stek laten gaan. Het zal Zutphens burgerva der - goed van de tongriem gesneden als hij is - echter tijdens de première stellig niet aan rolvastheid mankeren. Medewerkers (voor en achter de schermen) aan dit tot een goede traditie geworden "kin derspel" zijn opgetogen over de medewering die allerwegen wordt ondervonden. Vak school-meisjes maakten verbazend knap de sprookjesachtige kostuums en jongens van de Technische School vervaardigden de bijzon der suggestieve decors voor de musical. "Als er een piano moet komen, komt er een piano; moeten er op bepaalde tijden rode laarzen zijn, dan zijn die er ook; 't is werkelijk geweldig", aldus de geestelijke vader van dit Dikkertje-Dap-spel-met-een-boodschap. Wij verklappen alvast dat het hier om een even sprankelende als kleurrijke musical gaat. "Zo'n mooi spel, zulke fijne muziek, zul ke prachtige kostuums en decors hebben we nog nooit gehad", zei iemand van de techni sche staf. Morgenochtend wordt dit - na de premi ère - door tientallen, nee liever honderden stadgenoten beaamd. Hal open: kwart voor negen, toegang gratis, aanvang der voorstel ling: negen uur (precies). 8 november - "Zutphania turrita" staat in de steigers. Binnen niet al te lange tijd zal ech ter de houten "mantel", die de Drogenap omhult, verdwijnen. Dinsdagmiddag prijkte weer een windvanger op de toren, die daar mee weer een heel stuk van zijn vroegere glo rie terugkreeg. Deze gebeurtenis kreeg een officieel tint je door een speech van wethouder H.A. Post, die vergezeld was van de wethouders (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) mevrouw Baas en Lintvelt. De heer Post sprak er namens de gemeente zijn vreugde over uit dat de werkzaamheden aan de Drogenapsto- ren zo snel waren gevorderd. Hij stak de werk nemers aan de toren een flinke pluim op de hoed. Architect Wijma hoopte dat de engel - in de windvanger is de beeltenis van een engel aangebracht - nog lang over deze stad zou mogen waken. Het Wijnhuisfonds was verte genwoordigd door de heren Numans en jhr. mr. M.W.C. de Jonge. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) ^utphen - 2017/4 123

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 27