Op de trap met Dikker tje Dap (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) Aan de noordzijde, d.i. aan de zijde van de Grote Gracht, verrezen zes lokalen en een tweede gymlokaal met douche- en kleedruim te, met daaronder een rijwielkelder en een lo kaal voor handenarbeid. De oude gymnastiek zaal die hier stond werd daartoe afgebroken. Op de binnenplaats is aan de oostzijde een practicum voor biologe gebouwd en daarop een verdieping met twee lokalen voor talen practicum. Het voormalig aardrijkskundelo- kaal is verbouwd tot practicum voor fysica en scheikunde. Alle lokalen, ook de oude, zijn nu aangesloten op één oliestookinrichting. 6 november - "Heden wordt bekend gemaakt Het galmde zaterdagmiddag door de lege hal van het Zutphense postkantoor. Morgen ochtend om negen uur zal het niet zo galmen, want dan is die zelfde hal stellig te klein voor alle belangstellenden, die niets willen missen van de première van de musical "Op de trap met Dikkertje Dap". Burgemeester speelt mee Zaterdagmiddag was het generale repe titie. Componist Dolf du Mosch zat zelf achter de piano. En op de tonen, die hij aan het instrument ontlokte, speelden de kinde ren van de Don Bosco-school kinderlijk spon taan het spel, waarmee morgenochtend de kinderpostzegels- en -kaartenactie 1967 offi cieel van start gaat. De regisseuse, mej. Heukers, had het spel van Dikkertje Dap goed in de hand. Als er eens een klein haperingetje was, wist ze dat zo handig op te vangen dat het struikelblokje geen tweede slachtoffertje meer maakte. Niet alle spelers waren present op de gene rale. Burgemeester JJ. Roeters van Lennep bijvoorbeeld, die in het spel van Dikkertje Dap een belangrijke rol voor zijn rekening 122 ^utphen - 2017/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 26