Diefstal van munten uit Stedelijk Museum Zutphense botanicus in Walburgkerk herdacht zou ik zeggen: mag ik alsjeblieft weer adviseur van het Bureau voor Arbeidsrecht zijn", be sloot de heer Gies. Noot van de redactie: NVV, Nederlands Verbond van Vakverenigingen, een voorloper van het FNV 16 oktobetTijdens de Contactdag 1967 van het Contact van Gelderse Oudheidkundige Verenigingen en -Musea is een korte herden king gehouden van de Zutphense botanicus David de Gorter (1717-1783) in het noorder- dwarspand van de Walburgkerk. Hierbij werd een voorlopig gedenkteken onthuld, een wit houten bord, waarop in zwarte letters is aan gegeven dat ter plaatse De Gorters laatste rustplaats is. Te hopen", zo zei jhr. Beelaerts van V V Blokland, penningmeester van het Contact, "dat we t.z.t. met medewerking van diverse instanties deze provisorische marke ring van De Gorters graftombe kunnen ver vangen door een mooiere plaquette". Hij prees voorts het Stedelijk Museum te Zutphen dat aan De Gorter een tentoonstel ling wijdde, die dit jaar enkele maanden te zien was. Hij doelde daarbij op de tentoon stelling Flora Zutphanica, gewijd aan het werk van David de Gorter en J.F. Martinet. Professor Linskens, hoogleraar in de bota nie te Nijmegen, zei: "De Gorter kan als de grootste Nederlandse botancus van de acht tiende eeuw worden beschouwd." De hoogle raar herinnerde vervolgens aan de relatie en de vriendschap tussen De Gorter en de grote Zweedse geleerde Carl Linnaeus. Hij gaf een opsomming van de door De Gorter samen gestelde flora's, waarvan de Flora Belgica juist tweehonderd jaren geleden verscheen. (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) "Het initiatief van het Contact om bij het graf van De Gorter een gedenkteken aan te brengen is toe te juichen, Hier rust één der grondleggers van de Nederlandse plantkun de, die onze dank verdient en die het waard is om aan de vergetelheid te worden ontrukt". Noot van de redactie: in aflevering 2017-1 is verschenen het artikel David de Gorter, de vader van de Nederlandse floristiek door Guust de Vries. 17 oktober - De Zutphense gemeentepolitie heeft een onderzoek ingesteld naar aanlei ding van een aangifte van diefstal van oude munten uit het Stedelijk Museum, die niet voor het publiek waren tentoongesteld. De waarde van deze munten beloopt een bedrag van ruim zevenduizend gulden. Een belang rijk gedeelte kon worden achterhaald. Een Amsterdamse muntenhandelaar, die munten aangeboden kreeg, vertrouwde de zaak niet en bracht de conservatrice van het museum op de hoogte. Onder de aange boden munten bevond er zich namelijk één, die hij in 1934 aan het museum had verkocht. De munten moeten in betrekkelijk kleine DAVID m (iORTER BOTANICUS 120 Zutphen - 2017/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 24