Zutphen vijftig jaar geleden: 1967 (4) Theo Hebing Frits Gies met pensioen 2 oktober - "Ik meen dat je voor jezelf het mooiste cadeau hebt opgebouwd dat een mens zichzelf kan geven. En dat is dat je de mensen wat geluk en recht hebt gegeven." Dit zei de heer A.H. Kloos, voorzitter van het NVV, zaterdagmiddag tijdens een recep tie in hotel 's-Gravenhof ter gelegenheid van het afscheid van de heer F.C. (Frits) Gies als juridisch adviseur van het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht van het NVV te Arnhem. De heer Gies, die de 65-jarige leeftijd heeft bereikt, ging namelijk met pensioen. éTTVits Gies heeft zijn werk 43 jaar lang JL op onnavolgbare wijze gedaan", ver volgde de heer Kloos, "met een levenslust en een speelse vindingrijkheid, maar ook met een emotionele gebondenheid, die vriend en tegenstander respect hebben afgedwongen. Het afscheid betekent veel voor jou, maar ook voor het NVV We zullen een vertrouwd gezicht gaan missen. Je leven is een leven in dienst van het NVV geweest, en ook in dienst van het recht". De heer D.A. van Arragon, voorzitter van de Zutphense Bestuurdersbond, herinnerde aan de zeer actieve rol die de heer Gies heeft ge speeld bij de heroprichting van de vakbewe ging in Zutphen na de Tweede Wereldoorlog. Dat het met de moderne vakbeweging in Zut- phen nadien zo goed is gegaan, is aan hem te danken. Zijn arbeid als juridisch adviseur in Zutphen was bijzonder succesvol. Voorts wees de heer Van Arragon er op dat de heer Gies zich steeds liet leiden door zijn ideaal. "Daar mee zet je een mooie familietraditie voort. Je vader - de eerste ambtenaar van het in 1914 gestichte Plaatselijke Bureau voor Arbeids recht - heeft, ondanks moeilijkheden als bijvoorbeeld broodroof en gevangenisstraf, de grondslag gelegd voor de vakbeweging in Zutphen". "Veelal is er bij een afscheid ontroering", zei de heer Terink, tweede voorzitter van voetbal vereniging AZC. "Bij het bestuur van AZC is echter grote vreugde over dit afscheid. En wel omdat u nu wellicht wat meer vrije tijd voor onze verenging zult vinden. In de schaarse vrije tijd die u voorheen had, heeft u zeer veel werk verricht en ons in de Zutphense sport wereld tot de hoogste top gebracht". Rusteloze Frits De heer J.W. Schoneveld, voorzitter van de afdeling Zutphen van de PvdA, zei: "Wat zou onze partij zijn als Frits er niet was". Hij zinspeelde op de nauwe band tussen de partij en de familie Gies. "Het personeel kon altijd op je rekenen", sprak de heer F. Terink, naaste medewerker van de heer Gies op het Arnhemse bureau, die 22 jaar met hem had samengewerkt. "We zullen je node missen, maar gunnen je de rust die je zou kunnen genieten. Maar ik weet ook, dat de rusteloze Frits deze rust niet zal accepteren". "Het koningschap heb ik overgedragen aan mijn opvolger, maar ik heb de titel van prins teruggekregen", zei de scheidende functiona ris in zijn dankwoord. Hij blijft namelijk cor respondent voor het bureau. "Aan mijn vader heb ik ongelofelijk veel te danken" aldus de heer Gies. Hij was trots op zijn vader voor de wijze waarop die zich had opgewerkt. "Als ik nog eens een beroepskeuze zou mogen doen, ^utphen - 2017/4 119

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 23