Albert Jebbink legt eerste steen AZC-tribune Samenwerking aannemer en leden verwijderen van het houtwerk en de buizen. Een bijzonderheid is dat al eerder een Hes- selink bemoeienis met de pomp heeft gehad. De vader van de tegenwoordige eigenaar van de steenhouwerij vervaardigde namelijk als jongen van vijftien a zestien jaar de 'peer' die haar vroeger bekroonde. De heer Hesselink was toen als leerjongen in dienst bij de Zut- phense steenhouwer Habraken, die de 'man tel' van de pomp maakte. Jaren geleden werd de 'peer' vervangen door een lantaarn. Bij de ontmanteling van de pomp ontdek te men op het houtwerk een bronzen plaatje met inscriptie, waaruit bleek dat de pomp des tijds was geslagen door de grootvader van de Warnsveldse loodgieter B.W. Scharrenberg. Het ligt in de bedoeling de pomp vol gende week te herplaatsen op het Kerk plein, waar zij weer water zal geven. 9 augustus "Er is nu voor de voetbalvereni ging AZC een gewichtig moment aangebro ken. Wij hebben in onze vereniging niet lang hoeven zoeken naar de man die de eerste steenlegging zou verrichten. Onze gedachten gingen uit naar een topfunctionaris wat werk zaamheid voor de club betreft. En wie zouden we daarvoor beter kunnen nemen dan Albert Jebbink. Dit is een moment om vast te hou den. Wij willen je op deze manier eren voor de grote verdiensten, die jij voor onze club hebt. Ik overhandig je hiermee de troffel, waarmee je de plechtigheid kunt verrichten." Aldus sprak dinsdagmorgen de heer F.C. Gies, praeses van azc, tot de heer Albert Jebbink, die de eerste steen voor de tribune en de nieuwe kantine van azc metselde. Bij deze gebeurtenis waren enke le bestuursleden en supporters aanwezig. Albert Jebbink metselt de eerste steen, uiterst rechts de heer Gies. (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) De bouw van de overdekte tribune, die plaats moet bieden aan driehonderd voetbalfans, vordert gestaag. Iedere dag opnieuw zijn er Azc-ers in de weer om in samenwerking met de aannemersfirma Te Brinke uit Doetin- chem het project te realiseren. Men is name lijk met de aannemer overeengekomen, dat al het werk dat door eigen krachten kan wor den gedaan, door de leden mag geschieden. Het bestuur heeft het volste vertrouwen in de zevenhonderd leden van azc. Dat de suppor ters van de blauw-witten dit vertrouwen niet beschamen, blijkt wel uit het hartverwarmen de enthousiasme waarmee er dag-in dag-uit aan de tribune wordt gewerkt. Maar behalve de tribune en de kantine heeft azc nog meer op stapel staan. Om het veld heen is een houten afrastering gemaakt, waarop straks een fleurige reclame wordt aangebracht. Bovendien krijgt de oefenhoek verlichting, waardoor er 's avonds beter zal kunnen worden getraind. Het huidige club gebouwtje zal worden verbouwd tot kleedge legenheid voor spelers en scheidsrechter. De nieuwe kantine zal liefst viermaal zo groot worden als de huidige. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) ^utphen - 2017/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 27