Warnsveldse dorpspomp verhuist naar Kerkplein aanbrengen hiervan zal ongeveer tien weken in beslag nemen. De machtige spits komt te rusten op een bijzonder zware betonvloer, die op een hoogte van zesendertig meter is aan gelegd. Na de brand - nu al ruim negentien jaar ge leden - was de toren nog tweeënveertig me ter hoog. De betonvloer op deze hoogte bleek echter niet meer berekend voor de spits. Van daar dat een verdieping lager - op een hoog te van zesendertig meter - een nieuwe beton- voer werd gelegd. Ook was het noodzakelijk de bovenste geleding van de toren te vernieu wen en deze werd dan ook afgebroken (ruim zes meter). Het maken van een nieuwe geleding zal niet zo vlot verlopen als men wellicht zou ver wachten. Het betreft hier namelijk geen nor maal metselwerk, maar het aanbrengen van natuursteen. De geleding zal zeker dit jaar niet zijn vernieuwd. De toren wordt in zijn oorspronkelij ke staat teruggebracht. Wanneer de spits eenmaal voltooid is, zal de kolos niet min der dan vierentachtig meter hoog zijn. Voor het echter zo ver is zal er nog heel wat water door de IJssel moeten vloeien. 5 augustus De monumentale pomp op het Warnsveldse dorpsplein wordt verplaatst. Na ongeveer 69 jaar in deze omgeving te hebben gestaan, gaat zij verhuizen naar het Kerkplein - zijde Rijksstraatweg - waar zij wordt inge past in de reconstructie van het plein. De al jarenlang buiten gebruik zijnde pomp is een herinnering aan de troons bestijging van koningin Wilhelmina in 1898. Een gebeeldhouwd medaillon van de vorstin en een inscriptie maken dat duidelijk. Werknemers van steenhouwerij M.J. Hesse- link te Zutphen hebben de pomp voorzichtig ontdaan van zijn hardstenen 'mantel'. Rest nog het slopen van de gemetselde voet en het De dorpspomp voor de verplaatsing naar het Kerk plein. (foto Regionaal Archief Zutphen) (foto Regionaal Archief Zutphen 90 ^utphen - 2017/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 26