Bouw begint voorjaar 1968 He Kleine Zusters groot in verpleging af te breken, die plaats moeten maken voor moderne woningen. Vooral in de Polsbroek zal de metamorfose grondig zijn. Wie nog de oude 'Pijp' heeft gekend, zal wellicht met een tikje weemoed terugdenken aan deze speci fieke Zutphense volksbuurt. Nu herinneren nog slechts enkele blok ken oude woningen aan de 'Zutphen se Jordaan'. Maar hoe romantisch deze wijk in veler ogen ook geweest moge zijn, voor het grootste gedeelte van de gezinnen die hier woonden, zal de verhuizing naar een betere woning een verademing zijn geweest. De 'Pijp', zoals de Polsbroek in de volksmond wordt genoemd, en de aangrenzende stra ten, waaronder Donkeresteeg, Groenesteeg, Lievenheersteeg en Hoogestraatje gaan ver dwijnen. In deze buurt komt een serie werke lijk riante flatwoningen. In totaal zullen hier 144 huizen in hoogbouw worden uitgevoerd, maximaal in drie lagen. Het ligt in de bedoeling om nog in het voorjaar van 1968 met de bouw van de nieu we flatwoningen te beginnen. Het wachten is slechts op het verplaatsen van de (weinige) gezinnen, die nog in de oude wijk wonen en op het voltooien van de sloopwerken. De flatwoningen in de Polsbroek en aan grenzende straten zullen van nog betere kwa liteit zijn dan die op het Helbergen. Zij zullen over het algemeen iets royaler worden uitge voerd, waardoor de huurprijs ook iets hoger komt te liggen. Er bestaan plannen om in deze nieuwe wijk een winkelgalerij te bouwen, maar deze plannen hebben nog geen vaste vorm aange nomen. Mocht er eventueel toch een winkel galerij komen, dan zal die zo goed als zeker worden geprojecteerd aan de Boompjeswal. De woningen, die in het oude stadsgedeelte zullen worden gebouwd, vormen een voort- (Foto Regionaal Archief Zutphen) zetting van de bouwstroom, die momenteel op het Helbergen en aan de Voorsterallee wordt gerealiseerd. In eerste instantie zullen op het Helbergen en aan de Voorsterallee 516 woningen verrijzen. Daarna worden er nog eens 360 gebouwd, waarvan er - zoals reeds gemeld - 144 in de Polsbroek en aan grenzende straten komen. 29 juli Verpleegsters timmeren niet aan de weg. Dat brengt het werk ook niet met zich mee. Het 'vak' van verpleegster is zwaar en maar zelden spectaculair. Het feit dat de Con gregatie van de Kleine Zusters van St. Jozef uit Heerlen op 1 augustus a.s. veertig jaar werkzaam is in het voormalige St. Walbur- gis-ziekenhuis vormt echter een gerede aan leiding deze religieuzen eens in het zonnetje te zetten. Uit de burgerij van Zutphen is een comité samengesteld om de zusters ter gele genheid van hun jubileum te huldigen. Het stelt zich ten doel haar tijdens de jubileumre ceptie in de Buitensociëteit op 28 september een passend geschenk aan te bieden. In het huldigingscomité zijn alle levensbe schouwelijke groeperingen vertegenwoor- 88 Zutphen - 2017/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 24