Zutphen vijftig jaar geleden: 1967 (3) Theo Kruispunt Deventerweg - Capellenlaan - Industrieweg krijgt verkeerslichten Waarschijnlijk pas volgend jaar Moderne flatwoningen in oude Polsbroekkwartier 12 juli - In de raadsvergadering van maandag avond 3 juli jl. kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet van 48.000 voor de plaatsing van een ver keerslichteninstallatie op het kruispunt De- venterweg - Van der Capellenlaan - Industrie weg. Een dergelijke installatie is noodzakelijk ten behoeve van een vlotte doorstroming en de veiligheid van het verkeer, aldus het dage lijks bestuur in zijn toelichting. Het college heeft inmiddels de vereiste goedkeuring van de minister van Verkeer en Waterstaat aange vraagd. Met veel plezier heeft de raad met het krediet toegekend. De heer Kiezebrink (PvdA) wilde echter wel weten hoe het hier nu moest met de fietsers. Uit de toelichting bij het voorstel begreep hij dat de wielrijders (een stroom op de spitsuren) gedeeltelijk via de ventwegen zouden worden geleid. Maar konden daar dan toch auto's rijden en wor den geparkeerd? Burgemeester mr. JJ. Roeters van Lennep lichtte toe, dat de ventwegen alleen nabij de kruising 'verplicht rijwielpad' zouden wor den, echter zonder dat dit een afsluiting voor auto's zou inhouden. Aan de stadszijde zou de verplichting voor de fietsers om de vent- weg te berijden voor beide kanten van de weg gelden vanaf de Bernerstraat en aan de zijde van de Eefdese brug vanaf het terrein van de Jaarbeurs van het Oosten. De heer Ebbekink (Prot. Chr.) had vernomen dat de uitvoering van dit werk wellicht pas vol gend jaar kon plaatsvinden. Hij bepleitte met klem de nodige stappen om te bereiken, dat de verkeerslichten er nog voor de komende winter zouden staan. Hij kreeg bijval van de heer Verschure (KVP). "Eerst moet de goedkeuring door Gede puteerde Staten worden afgewacht" aldus de burgemeester, "en dan kan de installatie pas definitief worden besteld, waarbij moet wor den gerekend op een levertijd van drie tot vier maanden". De heer Ebbekink (Prot.Chr.) wees nog maals op de straks onhoudbare situatie van het inrijden van de ventweg naar de Oosten rijkse woningen via of liever dwars over de Van der Capellenlaan. De situatie zal door B. en W. worden bestudeerd, beloofde de bur gemeester. 18 juli - De gemeente Zutphen maakt haast met de krotopruiming. Overal in de binnen stad zijn slopers aan het werk om oude huizen (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) Zutphen - 2017/3 87

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 23