Tegelstrook strating van het Broederenkerkplein, het aan leggen van een trottoir voor de Broederen kerk en van een parkeerplaats midden op het Broederenkerkplein. De kosten van dit werk worden geraamd op 14.100, tot welk bedrag B. en W. de raad maandagavond een krediet zullen vragen. In de raadsvergadering heeft het voorstel niet helemaal de eindstreep gehaald. Er waren nogal wat bezwaren wat betreft de plannen voor het Broederenkerkplein. De raad achtte het daarom verstandiger om voor lopig alleen te besluiten tot het treffen van voorzieningen op de Rozengracht. De kwes tie Broederenkerkplein zal t.z.t. door B. en W. opnieuw aan de orde worden gesteld. Wel werd het hele krediet gevoteerd. De heer Schooneveld (PvdA) juichte het voorstel toe. Hij had gehoord dat de Rozen gracht vanaf het kantoor van de GTW tot aan de rijwielzaak van de fa. Hüsken zou worden afgesloten voor het verkeer. Spreker was daar niet tegen, maar zou wel een doorgang wil len behouden voor wielrijders. Hij wilde verder tussen talud en parkeerstrook op de Broederenkerkplein in de jaren zestig. (Regionaal Archief Zutphen) Rozengracht een strook van een of twee te gels breed maken, opdat automobilisten ge makkelijker bij de voorzijde van hun wagen zouden kunnen komen. De heer Schaafsma (KVP) vroeg zich af of de kosten voor de voorzieningen op het Broederenkerkplein wel zouden lonen. Het voteren van zo'n groot bedrag voor een par keerplaats voor tien auto's achtte hij dan ook discutabel. De heer Koning (CPN) was bang dat een moderne insteekhaven langs de Rozengracht sfeer bedervend zou werken. Hij was even eens bevreesd dat een parkeerplaats op het Broederenkerkplein afbreuk zou doen aan de sfeer. Een trottoir voor de Broederenkerk leek hem wel zeer sfeer bedervend en even min logisch. Het communistische raadslid verklaarde zich tegen dit deel van het voorstel en verzocht dan ook dit terug te nemen. "Ik hoop dat de uitbreiding van de par keergelegenheid het mogelijk zal maken de situatie op de Houtmarkt te verbeteren" zei ir. Bool (PSP), die zich wel met de plannen kon verenigen. Wethouder Albers kon de bezwaren wat be treft de voorzieningen op het Broederenkerk plein wel invoelen. De insteekhaven langs de Rozengracht noemde hij echter dringend noodzakelijk. Vandaar dat hij er met klem op aandrong het voorstel niet op te houden. Over de uitvoering van het project en de wij zigingen zal met de raad worden overlegd, zo zegde hij toe. Noot van de redactie: - GTW: Gelderse Tramwegen (busmaatschap pij); KVP: Katholieke Volks Partij; CPN: Communistische Partij Nederland; PSP: Pacifis- tisch-Socialistische Partij. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) ^utphen - 2017/2 59

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 27