Plan voor insteekhavens langs de Rozengracht Parkeergelegenheid voor zestigtal auto's Levenshouding en geloof Op de vraag 'Wie zijn toch die Odd Fel lows en wat willen zij?', antwoordde de heer E.H. Waalkens, grootmeester der orde in Nederland en België: "Wij zijn gewone mensen met een grote belangstelling voor het wereldgebeuren. Wij zijn mensen die ide alen kennen en de verwerkelijking daarvan als een levenstaak aanvaarden". Verbetering van de relaties tussen mensen en tussen groepen van mensen, tussen landen en groepen van landen vroeg volgens de heer Waalkens in wezen om het enig denkbare fundament: het contact van mens tot mens, van mens tot medemens. "Broederschap is een zwaar woord. Broe derschap is een oerbegrip. En toch leeft het idee van de broederschap in ons en beogen wij een bijdrage te leveren tot de verwerkelij king van het idee", aldus de grootmeester van de I.O.O.F. 'Jolly good fellow' Ruim vijfhonderd Odd Fellows en tal van ge nodigden werden ontvangen in de Buitenso ciëteit. Burgemeester JJ. Roeters van Lennep riep de Odd Fellows een hartelijk welkom toe in zijn stad, die volgens hem een parallel heeft met de Independant Order of Odd Fellows. Zutphen heeft namelijk een oude kern van waaruit zij zich tracht aan te passen aan de eisen van vandaag en morgen. De burgemees ter zag dezelfde beweging bij de I.O.O.F., die de aanpassing onder meer wil realiseren door meer bekendheid te verwerven. Op die manier zou de in een brede kring te lang als een 'vreemde kerel' beschouwde Odd Fellow wel eens een 'jolly good fellow' voor een nog bredere kring kunnen worden, voorzag mr. Roeters van Lennep. 23 en 30 mei - De directeur van Openbare Werken heeft - mede op advies van de Ver- keersadviescommissie - een plan uitgewerkt voor het creëren van meer parkeergelegen heid op de Rozengracht en het Broederen kerkplein. Dit plan omvat het maken van in steekhavens langs de Rozengracht, waardoor een zestigtal auto's aan de Berkelzijde van de Rozengracht geparkeerd kunnen worden. Verder behelst het plan verbreding van de be- Zutphens Mannenkoor op de Oddfellowdag 1967. (Nederlands Odd fellow blad) Burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep in gesprek met Grootmees ter E.H. Waalkens en broeder G.L. Nijhof op de Oddfellow-dag 1967. (Nederlands Odd fellow blad) 58 ^utphen - 2017/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 26