Kleuterschool Boompjeswal wordt afgebroken Odd Fellowdag te Zutphen (Foto Zeylemaker, Stedelijk museum Zutphen) tegen wil en dank getuige was van veel stede lijk liefdesleven. Hij heeft - dat is zeker - veel gezien, zonder gezien te worden. Want de struiken aan zijn voet hadden hem helemaal ingekapseld. Hij zal in de toekomst nog meer zien, maar daar bij ook gezien worden. Zo zal hij er stellig getuige van zijn, dat het naar hem genoemde park, grondig wordt opgeknapt. Tuinarchitectonisch is dat al zo ongeveer 'rond', maar het gemeentebestuur moet er nog zijn fiat aan geven. De uitvoering van het plantsoenplannetje kan - met het oog op de monetaire positie van de gemeente - nog wel even op zich laten wachten. Maar het zal om zo te zeggen Sir Philip Sidney zijn tijd wel uitduren. 21 april - B. en W. stellen voor om de openba re kleuterschool aan de Boompjeswal te slo pen. Het aannemersbedrijf J. Habbé is bereid het gebouw voor een bedrag van 4977 met de grond gelijk te maken. De sanering van de Polsbroek maakt afbraak van de school nood zakelijk. Aan de Louisesingel is inmiddels ter ver vanging van dit gebouw een houten kleuterschool gebouwd. De nieuwe school zal op 2 mei a.s. in gebruik worden genomen. De afbraak van de kleuterschool Boompjeswal betekent het verdwijnen van een bijna hon- derd jaar oud schoolgebouw in onze stad. Het werd in 1871/'72 gesticht ten behoeve van het openbaar lager onderwijs en werd aange duid als school E. De opening vond plaats op 7 januari 1873. In 1889 volgde een niet on belangrijke verbouwing. De totstandkoming van de Rembrandtschool in december 1949 betekende het einde van school E. Het gebouw kreeg nadien andere bewoners. Voor de kleuters van de openbare kleuter school Paardenwal diende een nieuw on derkomen te worden gevonden. Dit werd de oude openbare lagere school, die sindsdien bekend staat als openbare kleuterschool Boompjeswal. School E gezien vanaf de Polsbroek, enkele jaren voor de afbraak. (Regionaal Archief Zutphen) 22 mei - De landdag, die de Independant Or der of Odd Fellows zondag in Zutphen heeft gehouden, is een indrukwekkende manifes tatie geworden, waarop de ordebeginselen frank en vrij werden uitgedragen. Deze door de Zutphense Graafschaploge georganiseer de 'Odd Fellowdag' leverde het bewijs, dat het de orde ernst is met het streven naar aan passing. "We moeten niet het roer omgooien, maar wel bijsturen en... vaart vermeerderen" zo formuleerde de heer J. van de Graaff het namens de I.O.O.F. ^utphen - 2017/2 57

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 25