Signaleringen Zutphen vijftig jaar geleden: 1967 (2) Jessie Jongejans Sites Theo Hebing Dierenasiel moet voor juni worden gesloten Restauratieplan voor oud boerenhuis 't Meijerink Werner Jan de Wilde, De baron, Warnsveld, 2016, ISBN 9789082043334 Als kind kwam de auteur elke week op kasteel Hackfort, waar hij baron Arend van Wester- holt van Hackfort (1898-1970) leerde ken nen. De baron was tot begin jaren '60 lid van de gemeenteraad van Vorden en een fervent jager. De auteur schetst een beeld van het le ven van de baron op basis van zijn persoonlij ke herinneringen. https://www.historischnieuwsblad.nl/web- shop/index.html Op de vernieuwde website van het Historisch Nieuwsblad vindt u aanbiedingen, recensies en boeken die ook in de webshop te bestellen zijn. U kunt zoeken op onderwerp, periode en plaats. https://www.archieven.nl/nl/personen Op archieven.nl staan bronnen die ontslo ten zijn op meer dan 59 miljoen namen. De website gaat ver terug tot omstreeks 1700, soms zelfs nog eerder. De personen worden gezocht in bronnen van de overheid (bevol kingsregisters, personen in krijgsdienst of in volkstellingen), in kerkregisters, notariële akten en rechtspraak en ook in familieberich ten in kranten. Zo kunt u een krantenartikel uit de 19e eeuw vinden van een ver familielid waarover ooit is gepubliceerd. i april - Het dierenasiel op het terrein van Openbare Werken aan de Jan Vermeerstraat zal op korte termijn verdwijnen. De kans is groot dat het asiel al vóór juni moet worden gesloten. De afdeling Zutphen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren is al jarenlang in gesprek met de gemeente over een terrein, waar een nieuw asiel kan worden gebouwd. Tot nu toe is er blijkbaar nog niets uit de bus gekomen. Alleen een terrein waar aansluiting op gas, water en elektriciteit mogelijk is, is voor het doel geschikt, zo werd ons medegedeeld. 4 april - Een van de merkwaardigste boeren woningen van de Achterhoek is Het Meije- rink, ook wel 't Jonkerboer genoemd, aan de Leestenseweg te Warnsveld. Het is een zeer oud huis, dat heel vroeger o.a. als jachthuis heeft gediend van de landadel, die er tijdens 54 ^utphen - 2017/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 22