Trage voortgang nemen en scharnierend gemaakt moesten worden. De raamstijlen van twee naast elkaar staande ramen moesten opklapbaar gemaakt worden, anders konden de meubels niet naar binnen. De deuren waren te smal. In december 1948 vond de aanbesteding plaats om drie voormalige spoorwagons tot noodwoningen in te richten. Perceel I (wa gon Landbouwwinterschool) totaal fl. 3971,-, perceel II Bronkhorststraat) kostte fl. 4500,- en perceel III (Veemarkt) fl. 4895,-. De prijs lag bij perceel I lager omdat bij perceel II en III een schuurtje met kelder gebouwd werd. Mijn ouders kregen een stuk van de kelder onder de Landbouwschool in gebruik. Van daar dat de huur van dit perceel vijf gulden per week bedroeg en voor II en III zes gul den. De inrichting gebeurde door de firma Terwel, het loodgieterswerk door van der Horst en het schilderwerk door de firma Ta bor en Boesveld. Het duurde lang voordat onze noodwoning gereed was voor bewoning. Manschot, schreef op 14 mei 1948 een pittige brief aan de bur gemeester waarin hij zijn ongenoegen over de trage voortgang uitsprak: "Al drie jaar hebben wij bij de gemeente en bij het huis vestingsbureau gelopen om een redelijke woning voor de conciërge en zijn gezin en worden nu afgescheept met een afgedankte spoorwagon." Verschillende keren werd een besluit tot verbouwing uitgesteld. Uiteindelijk werd onze spoorwagon geplaatst op 8 juni 1948. Gedeputeerde Staten had geen bezwaar te gen de aanschaf, maar wel tegen de hoge inrichtingskosten van ongeveer fl. 5000,- per woning. Klein maar knus Op de foto is te zien dat de spoorwagon een balkon aan de voor- en achterkant had. Bij de verbouwing is een halletje en toilet ge bouwd op het balkon aan de voorkant. Als je door liep kwam je in de keuken, met groene kastjes, dan in de woonkamer en daarachter lagen twee kleine slaapkamers en een berg ruimte. Deze was gebouwd op het achter- 8 Juni 1948. 'Onze' spoorwagon is gear riveerd. De wagon werd door de Neder landse spoorwegen afgeleverd op het station te Zutphen en vervolgens door de firma van der Scheur uit Apeldoorn afgeleverd op het schoolplein aan de Rosmolensteeg, de huidige kloostertuin. (Foto D. Moedrik, Nationaal Archief, collectie Anefo) ^utphen - 2017/2 49

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 17