0 00 00 00 00 0 wagons nog in bruikbare staat te brengen, dan zouden ze dat zeker hebben gedaan. Hoe hoog zullen de kosten zijn om van deze rij- tuigbakken enigszins behoorlijke woningen te maken?" Spreker kon zich er mee vereni gen, dat twee er van werden gebruikt voor het inrichten van een noodcafé op de veemarkt, maar had grote bezwaren tegen de inrichting als woning, dat zou een stap achteruit bete kenen. De burgemeester dacht dat de mogelijkhe den hiervoor toch groter waren dan de heer Post meende, hoewel hij toegaf dat de hier door verkregen woongelegenheid niet ideaal was. Het college vond echter dat iedere ma nier tot leniging van de woningnood moest worden aangegrepen. De voorzitter liet de tekening van een tot woning in te richten wa gon circuleren. Daaruit bleek dat bij een wa gonlengte van 12 m en een breedte van 2.90 m, twee slaapkamers, een woonkamer en een keukentje konden worden aangebracht. Voor hen, die er geen bezwaar tegen had den, was nu een mogelijkheid ontstaan tot het verkrijgen van een behoorlijke woongele genheid. De voorzitter zou niet graag spreken van een 'betere klasse'. Wethouder Scherpen- huizen vond, evenals de voorzitter, deze op lossing voor de vermeerdering van de woon gelegenheid niet ideaal maar hij meende dat "wij in de moeilijkheden waarmee wij te kampen hebben, realiteitszin moeten tonen." De woningbouw stagneerde door tekort aan bouwvakkers en gebrek aan materialen. Daar om moeten wij "elk middel, dat enige verbete ring kan brengen, aangrijpen." De voorzitter gaf in overweging de proef te nemen. De heer Post zei nog, dat het hem was opge vallen, dat een krediet werd gevraagd, terwijl de wagons al waren gekocht. De voorzitter antwoordde, dat dit niet was gedaan uit ge brek aan waardering voor de raad, doch B&W werden door de Nederlandse Spoorwegen eenvoudig voor de keus gesteld, direct aan- Z'J AANZICHT V «OC'.T Zijaanzicht en plattegrond. (Regionaal Archief Zut- phen) vaarden of er afstand van doen. Zij hadden toen gemeend het eerste te moeten kiezen. Het voorstel werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De koop gaat door! In de verkoopovereenkomst werd gemeld dat de Nederlandse Spoorwegen aan de ge meente Zutphen de rijtuigbakken had ver kocht voor de volgende prijzen: de C1 1090 voor fl. 500,-, de B1 1029 voor fl. 575,- en de PD 1034 voor fl. 425,-, alle drie afkomstig uit Rotterdam. De BC 1027 afkomstig uit Veen- endaal werd voor fl. 400,- verkocht. Deze prij zen waren inclusief de levering van de stel- en bufferbalken.5 Al het overige materiaal, zoals het onderstel met wielen, bleef eigendom van N.S. De levering was franco station Zutphen en de kosten van het afnemen der bakken en het vervoer naar het terrein kwamen voor re kening van de gemeente. Voor het verbouwen van de spoorwagon tot woning op het schoolplein werd een kos tenberekening gemaakt. Op het eerste blad stond dat men de twee tussenstijlen los moest 48 ^utphen - 2017/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 16