Ziekenhuiswegje blijft open! Aannemers bouwen luchtbrug ningbouw en de kleuterschool. Mr. Roeters van Lennep prees zich gelukkig dat een aantal mensen uit De Hoven bereid was gevonden de problemen van deze stads wijk te bestuderen. Hij wees er op, dat de kleuterschool al een punt van bespreking was geweest in het college. Over de kwestie van de woningbouw zei mr. Roeters van Lennep, dat het moeilijk was over de uitbreiding in De Hoven beslissingen te nemen, zolang het tra cé van de nieuwe weg nog niet bekend was. Wel zei de burgemeester dat De Hoven geen satellietstad van Zutphen zou worden, maar een afgerond stadsdeel. Hij zegde voorts toe, dat het college alles in het werk zal stellen om zo spoedig mogelijk tot de bouw van een tweede (rijks)brug te komen. Bijeenkomst van de wijkraad op 9 januari 1967, dus nog voorafgaand aan de vergadering van 21 maart. Burgemeester Roeters van Lennep was nog niet geïnstalleerd en daarom afwezig. (Stedelijk Museum Zutphen) 31 maart 1967 - Het ziekenhuiswegje wordt niet afgesloten voor alle verkeer. De Zutphen- se aannemers hebben zich namelijk bereid verklaard over het weggetje een luchtbrug te bouwen. De stedelijke dienst van Openbare Werken heeft hiervoor - pro deo - een ont werp gemaakt, dat goed past in deze bomen- rijke omgeving. Het initiatief is uitgegaan van de aanne mers die - het gezanik over wel of niet afsluiten moe - de hoofden bij elkaar staken en spijkers met koppen gingen slaan. Met elkaar zullen ze het benodigde materiaal le veren. Openbare Werken was meteen bereid een ontwerp te maken en een opzichter af te vaardigen. Tientallen timmerlieden zegden spontaan toe op een vrije zaterdag het brug getje te slaan. Houtsjouwers gevraagd De aannemers vonden evenwel dat de ge meenschap ook maar iets moest doen. En dat zou dan het lossen van het benodigde, op maat gezaagde hout moeten zijn. Dit moet van de Coehoornsingel enkele tientallen me ters het ziekenhuisweggetje in worden gedra gen, want vrachtauto's kunnen daar niet ko men. Onder het motto 'geen woorden, maar daden' willen de gezamenlijke aannemers dit karweitje zaterdag a.s. even klaren. Dat kan echter alleen, als er zich voldoende vrijwilli gers melden voor het houttransport voor de bouwplaats. Wie helpen wil, wordt verzocht - uiteraard niet in z'n zondagse pak - zaterdagochtend om negen uur present te zijn bij het (houten) kantoor van het Oude en Nieuwe Gasthuis aan de Coehoornsingel. (Brood en koffie meenemen hoeft niet). (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) ^utphen - 2017/1 27

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 27