Wijkraad De Hoven streeft stichting buurthuis na Het oude ziekenhuis (Stedelijk Museum Zutphen) rustig kunnen wandelen zonder opgeschrikt te worden door het verkeer, en moeders, die hun kinderen naar de kleuterschool aan de Leeuweriklaan brengen en halen. In dit verband heeft de afdeling Zutphen - Warnsveld van het Verbond voor Veilig Ver keer zich met een adres tot de raad gericht. Daarin wordt gesteld, dat onttrekking aan het openbaar verkeer voor scholieren minder prettige gevolgen zal hebben. Immers, de kin deren zullen in dat geval via drukke verkeers wegen en kruispunten de weg naar school moeten gaan. Veilig Verkeer is van oordeel, dat met de door B. en W. aangekondigde maatregel de verkeersveiligheid zeker niet wordt gediend, en wil aan het zoeken naar een betere oplos sing gaarne zijn medewerking verlenen. Veilig Verkeer verzoekt dan ook de raad niet in te stemmen met een eventueel voorstel van B. en W. om het wegje aan het openbaar ver keer te onttrekken. Tot 23 maart a.s. kunnen tegen de afsluiting bij het stadsbestuur be zwaarschriften worden ingediend. 21 maart 1967 - Er bestaan plannen om in De Hoven te komen tot de stichting van een buurthuis. Hoewel deze plannen nog geen vaste vorm hebben, is er toch al overleg ge weest tussen de twee buurtverenigingen in deze stadswijk en clubhuisvereniging het Ui lennest. De initiatiefnemers willen alle vereni gingen in De Hoven bij deze zaak betrekken. Door een eendrachtige samenwerking en met steun van alle Hovenaren hoopt men dan te komen tot een eigen 'home'. Dit deelde de heer Van Ast maandagavond mee op de ver gadering van de wijkraad van De Hoven, die in de kleuterschool werd gehouden. De verga dering werd bijgewoond door burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep. Voorzitter Klein-Nagelvoort sprak er zijn vreugde over uit, dat de burgemeester deze vergadering bijwoonde. Hij hoopte dat hierdoor het contact tussen de wijkraad en B. en W. zou worden verstevigd. Als grootste problemen in De Hoven noemde hij de wo- 26 ^utphen - 2017/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 26