Wordt 'ziekenhuiswegje' onttrokken aan openbaar verkeer? en samenstelling van de ploegen is een zaak die de school regelt. 4. Voor de slagbalwedstrijden, behorende bij de schoolsportdagen, wordt op vele scho len druk geoefend, ook voor en na schooltijd. 5. Aan de avondvierdaagse wordt door ver schillende scholen deelgenomen. 6. Naast al deze buitensporten komen in schooldamwedstrijden de sportieve denkers aan hun trekken. De bedoeling van deze opsomming is be slist niet aan te tonen, dat het een verdienste van het onderwijzend personeel zou zijn, aan bovengenoemde evenementen hun steun te geven; zij voelen het als een morele plicht. Dus achten wij het vanzelfsprekend ook in de toekomst zoveel mogelijk mee te werken aan sportevenementen, die o.i. waardevol zijn voor de schooljeugd." 9 maart 1967 - Er is in Zutphen enige veront rusting ontstaan over het voornemen van het college van B. en W. om een gedeelte van de verbindingsweg, gelegen aan de noordzijde van het ziekenhuis tussen Coehoornsingel en de splitsing nabij het houten brugje, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Een en ander houdt kennelijk verband met nieuw- bouwplannen voor het ziekenhuis. Deze ver ontrusting vindt niet alleen zijn oorzaak in het feit, dat een aantrekkelijk plekje in Zutphen gedoemd is te verdwijnen, maar ook in de om standigheid, dat de verkeersveiligheid geweld wordt aangedaan. Veiligheid verkeer in geding Voor velen betekent het wegje namelijk een korte verbinding tussen Coehoorn- singel en de daarachter gelegen straten met de Leeuweriklaan, die een grote mate van veiligheid biedt. Immers hier mogen alleen voetgangers, wielrijders en bromfietsers pas seren. Door gebruik te maken van deze route behoeft men zich niet op de drukke verkeers wegen, zoals bijvoorbeeld de Deventerweg, te wagen. Tot degenen, die regelmatig via dit wegje naar de Leeuweriklaan gaan, behoren ook kinderen, die de vier scholen aan deze straat bezoeken. Kinderen, die aan de Coehoorn singel, in de Rozenhoflaan, op de Burge meester Dijckmeesterweg en soms in de bin nenstad wonen. Maar ook bejaarden, die er Het houten brugje (Stedelijk Museum Zutphen) ~'W 'v

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 25