"In Zutphen wordt veel aan schoolsport gedaan" Bij de kennismaking met de bevolking op het stad huis wordt een enorme krentenwegge aangeboden. (Stedelijk Museum Zutphen) mentenzorg, die een nieuwe stimulans heeft gekregen met de grote restauraties van Wal- burgkerk en Drogenapstoren. Verder gewaag de hij van verheugende ontwikkelingen op het gebied van het onderwijs, voorzieningen voor de jeugd, de muziekschool, de openbare leeszaal, de vorming van de bedrijfsjeugd etc. "Zutphen is op wonderbaarlijke wijze uit puin en as herrezen en het verzorgingspeil voor inwoners en omgeving is goed, in som mige opzichten zelfs zeer goed te noemen. In deze ontwikkeling heeft oud-burgemeester S. de Jong een belangrijk aandeel geleverd." Vaart en evenwicht Na van de heer Albers de ambtsketen en de voorzittershamer te hebben ontvangen, liet mr. Roeters van Lennep uitkomen, dat hij zal streven naar vaart en evenwicht wat be treft zijn beleid. "De sfeer die ik hier aantref, doet mij wat dat betreft het beste verwach ten. Mijn streven zal er op gericht zijn in de grootst mogelijke openheid contact met u te hebben." Tenslotte zei hij zijn best te zullen doen om aan de verlangens van de inwoners te voldoen. "Een burgemeester is de dienaar, niet de slaaf; een vader, niet de directeur; een voorbeeld, niet een afgietsel", zo besloot de nieuwe burgemeester zijn toespraak. 25 februari 1967 - De schoolhoofden en het overige personeel van de lagere scholen in Zutphen hebben met een ingezonden stuk ge reageerd op de berichtgeving in het Zutphens Dagblad over het opzeggen van de medewer king van de scholen aan het jaarlijkse paas- voetbaltoernooi. raag willen wij proberen het onjuiste beeld betreffende de sportbeoefe ning op de lagere school, dat ongetwijfeld bij velen is ontstaan na lezing van uw publicatie, te corrigeren. Ter geruststelling van de lezers - waaronder ook de ouders van de kinderen die naar de lagere school gaan - lijkt het ons nuttig hier vast te stellen dat er weinig of geen plaatsen in Nederland zijn, waar zoveel voor de sport beoefening van de lagere schooljeugd wordt gedaan als juist in Zutphen. 1Men houdt hier een politieschoolvoetbal competitie, waaraan alle scholen deelnemen, sommige zelfs met 2, 3 of 4 elftallen. Dit be tekent dat van augustus tot december en van maart tot juni de jongens volledige voetbal wedstrijden spelen (van een uur). Deze wed strijden vinden plaats op woensdagmiddag (dus vrijetijdsbesteding), waarbij hoofden en onderwijzers als elftalleiders fungeren. 2. Op de enige vrije dag in de pinksterva kantie wordt hier een schoolkorfbaltoernooi gehouden, waarbij ook de meisjes betrok ken zijn. Leiding en voorbereiding, voor het grootste deel: het onderwijzend personeel. 3. Eveneens in Zutphen worden school- zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook de meeste scholen deelnemen. Voorbereiding 24 ^utphen - 2017/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 24