en grote waakzaamheid is vereist." Aldus locoburgemeester W. Albers aan het slot van de toespraak, waarmee hij maandag middag Zutphens nieuwe burgemeester, mr. J.J. Roeters van Lennep, installeerde. Hier voor was een speciale bijeenkomst van de raad belegd, die door een groot aantal geno digden werd bijgewoond. De heer Albers maakte duidelijk dat gro te onopgeloste problemen op afdoe ning wachten. Hij noemde onder meer de gemeentelijke herindeling van het gebied Zutphen; de verdere ontwikkeling van de stad; het tracé van de rijkswegen en de twee de IJsselbrug; de waterbeheersing; de verbete ring van de riolering; het structuurplan voor de binnenstad met het verkeersvraagstuk en de modernisering van het koopcentrum; de uitbouw van het culturele centrum; de orga nische opbouw van het onderwijs en de verbe tering van de outillage voor watersport, veld- sport en recreatie. De oplossing van deze en andere proble men zal het uiterste vragen van de bestuurs kracht, die het dagelijks gemeentebestuur in samenwerking met de raad zal kunnen ont plooien. "Van u zal een stuwende en tactvolle leiding nodig zijn om het gestelde doel te be reiken" aldus de heer Albers. Wederopbouw voltooid Hierna gaf de locoburgemeester een schets van de situatie, waarin de gemeente Zutphen thans verkeert. De beide voorgangers van mr. Van Lennep hebben de wederopbouw van de in de Tweede Wereldoorlog zo zwaar ge schonden stad krachtig ter hand genomen. Deze wederopbouw is geslaagd en mag als voltooid worden beschouwd. Uit de puin hopen is een ander Zutphen te voorschijn gekomen. Voor de opvoering van de werk gelegenheid is een krachtig beleid gevoerd. Het industrieterrein, dat in dit kader werd Traditiegetrouw worden de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote verwelkomd bij de gemeente grens bij de brug over het Twentekanaal. (Stedelijk Museum Zutphen) aangelegd, kan niet meer geheel aan de vraag beantwoorden, zodat er een oplossing moet worden gevonden in de aanleg van een geheel nieuw terrein ten noorden van het Twenteka naal. Samenhangend met deze grote bedrij vigheid in onze stad is de woningbouw met voortvarendheid aangepakt. Zutphen telt mo menteel 7650 huizen, waarvan er ruim 3300 of 43 procent na de oorlog werden gebouwd. Uit puin en as herrezen De heer Albers noemde het daarom verheu gend, dat bij de aanvang van de ambtsperiode van de heer Van Lennep in Zutphen het ogen blik naderbij komt, dat met de nieuwbouw in de gedeeltelijk gesaneerde binnenstad kan worden aangevangen. "Het zal u ongetwijfeld ook genoegen doen, dat tegen het einde van de volgende maand de eerste woning van een complex van 516 woningwetwoningen door u in gebruik kan worden gesteld." Er is nog meer reden om verheugd te zijn, aldus de heer Albers. Hij noemde het in 1956 gereed gekomen zwem- en recreatiebad De Graafschap; de in 1968 in gebruik te nemen sport- en beurshal; de fusie tussen de beide ziekenhuizen; vernieuwing en uitbreiding van Bornhof en St. Elisabethsgesticht; de monu- ^utphen - 2017/1 23

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 23