Signaleringen Zutphen vijftig jaar geleden: 1967 (1) Jessie Jongejans Theo Hebing Burgemeester Roeters van Lennep geïnstalleerd Grote problemen vragen om een oplossing Jan Bedaux,Ad Leerint- veld (red), Historische stadsbibliotheken in Nederland, Studies over openbare stads bibliotheken in de Noordelijke Nederlan den vanaf ca. 1560 tot 1800 Zutphen 2016, ISBN 978-94-6249-144-1 Na de Opstand stichtten veel stadsbesturen in de Republiek, eind i6e of begin i7e eeuw, openbare bibliotheken. Dit boek biedt voor het eerst een overzicht van deze vroege stads bibliotheken. Het 450-jarig bestaan van de Librije vormde de aanleiding voor dit boek. In de artikelen is zowel de ontstaansgeschie denis als de inhoud van de verschillende bibliotheken met elkaar te vergelijken. Van zelfsprekend ontbreekt Zutphen met haar monumentale kettingbibliotheek niet in deze hjfit Emy Vesseur (red), Een zaal voor iedereen, 125 jaar Buitensocië teit Zutphen Zutphen 2016, ISBN 978 90-7859-921-0 Jubileumboek over de geschiedenis van de concertzaal. Met een bijdrage van Jan ten Bokum over de Zutphense componist Jan Brandts Buys, een ooggetuigenverslag over de granaatschade door de ontplofte Duitse munitietrein in 1944 en een bouwkundige bijdragen van Jeroen Krijnen. Stoomtram Zutphen-Deventer 1926-1945, De Elf Marken, Gorssel 2016 Omdat de Historische Vereniging De Elf Marken in het vroegere tramstation in Gors- sel zetelt deden Henk Bruil, Hans en Mieke Geerlink en Piet Staal onderzoek naar de ge schiedenis van de stoomtramlijn Zutphen-De- venter. Het boek is te koop bij De Elf Marken en bij lokale boekhandels. Voor meer infor matie: http://deelfmarken.nl/ Stadsbibliotheken Een zaal voor iederèer 17 januari 1967 - "Het zal u met ons verheu gen, dat het met Zutphen de laatste jaren in stijgende lijn is gegaan. Des te meer waak zaamheid is nu vereist, waar de tekenen er op wijzen, dat er van een kentering sprake is. In financieel opzicht is de toestand van onze gemeente in alle opzichten zorgelijk. En het zal noodzakelijk zijn - willen we het verzor- gingspeil handhaven en verbeteren - om alle zeilen bij te zetten. Het is dus bepaald mijn bedoeling niet geweest u te suggereren, dat u een gespreid bed vindt, waarin het goed rus ten is. Integendeel, alle seinen staan op rood 22 ^utphen - 2017/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2017 | | pagina 22