Berkelwaterschap gaat vaste dam leggen in verbindingskanaal Zutphen Dichting Cabinetje en Zuiderhaven dubieus? Dijkverzwaring al eens in de (vroegere) Johannastichting te Arnhem geweest, waar ze onderwijs genoot, maar waar op het gebied van de revalidatie nog maar weinig werd gedaan. Ze hoopt en verwacht dat dit in 'Het Dorp' beter zal gaan. Haar Zutphense jaren heeft Ria, hoewel ze zich niet gemakkelijk kan verplaatsen, be paald niet werkeloos doorgebracht. Van 1950 tot voor veertien dagen werkte ze op het ate lier bij 'Juweline Tricot' N.V., waar men haar node zag vertrekken. "Het was er ook echt wel fijn", zegt ze. "De directie, maar ook de meis jes waren er altijd erg aardig en behulpzaam voor me". De Zutphense 'Dorp'-elinge hoopt, dat ze in haar nieuwe omgeving wat meer van cultuur zal kunnen genieten. Ze houdt veel van theater en is dan ook blij dat die sector in het 'Het Dorp' niet verwaarloosd zal wor den. Echt goed toneel zien en fijne concerten beluisteren, daarvan kwam in Zutphen uiter aard maar weinig. 30 december 1966 - Het gecombineerd college van het Waterschap van de Berkel heeft be sloten in het kader van de plannen voor een waterkering van het gemaal Helbergen tot de Vispoorthaven te Zutphen een vaste dam te leggen in het verbindingskanaal tussen de IJs- sel en Het Cabinetje/de Zuiderhaven te Zut phen. Hiermede werd gevolg gegeven aan het desbetreffende verzoek van 28 november jl. van de gemeenteraad van Zutphen. Het leggen van een vaste dam in het ver bindingskanaal betekent afsluiting van Het Cabinetje, waar de watersportverenigin gen Isala en Het Cabinetje hun domicilie heb- ben, en van de Zuiderhaven, waar schepen die graan aanvoeren voor de N.V. B.H. Worm- goor, worden gelost. Volgens de wa-tergraaf, Ir. J. Baas, dienen de economische gevolgen van de afsluiting voor de N.V. Wormgoor voor rekening van het waterschap te komen. An ders ligt het voor wat betreft alle andere ge volgen. Zoals voor de watersportverenigingen en voor het monument Het Cabinetje. Dit geldt ook voor de financiële consequenties. De watergraaf zei dat nog niet helemaal dui delijk is of inderdaad Zuiderhaven en Cabi netje mogen worden gedicht. De verantwoor delijkheid op dit punt berust bij de gemeente Zutphen. Wanneer er niet mag worden ge dempt - er ontstaat dan stilstaand water - zal dat bepaalde gevolgen hebben voor de stad Zutphen. In het bestaande voorstel zijn de be langen van Zutphen en het waterschap tegen elkaar afgewogen. Wat er uiteindelijk van de kosten van dit pro ject voor het waterschap blijft, wordt mede be paald door de financieringsregeling, die voor de dijkverzwaring moet worden gemaakt. Vier jaar geleden heeft de minister van Verkeer en Waterstaat beslist dat het Rijk 45 pct. subsi die zal geven in de kosten van dijkverzwaring in Gelderland, die 150.000.000 bedragen. "Van de provincie Gelderland krijgen we 55 pct. als renteloos voorschot", aldus de water- graaf. Hij maakte tevens duidelijk, dat alle 18 waterschappen in Gelderland die bij de dijk verzwaring betrokken zijn, het er over eens zijn dat de Rijkssubsidie van 45 pct. te laag is. Er worden dan ook pogingen in het werk ge steld om meer te krijgen. Een deel van de kos ten van de dijkverzwaring bij Zutphen komen voor rekening van het waterschap", lichtte de watergraaf toe. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) ^utphen - 2016/4 123

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 27