Bliksemactie bracht bijna 15 mille op Algemeen en St. Walburgis Ziekenhuis streven naar Verenigde Ziekenhuizen Zo spoedig mogelijk bouw nieuwe streekinrichting derd - kon worden afgeleid hoe belangrijk het werk van het Leger des Heils werd geacht, aldus locoburgemeester de heer W. Albers. Hij geloofde dat het werk van de Heilsoldaten altijd nodig zal zijn, alle veranderingen ook op maatschappelijk terrein ten spijt. Persoon lijk was hij verrast door de wijze, waarop het Leger zijn activiteiten steeds weet aan te pas sen aan de veranderde tijdsomstandigheden. Daags tevoren had hij op de televisie nog ge zien, dat Heilsoldaten hun boodschap brach ten met beat. Aan zijn gelukwens verbond de locoburgemeester de hoop, dat dit Leger nooit zou worden aangevallen, maar wel aan gemoedigd, ook financieel. Dit laatste onder meer met het oog op de wensen ten aanzien van een nieuw gebouw. Namens het comité, dat een bliksemactie voerde voor de huisvesting van het Leger des Heils in Zutphen, sprak de heer H. Kieze- brink. Hij kon de verheugende mededeling doen, dat er door Zutphen en omstreken in drie weken tijd 14.489 bijeen was gebracht. De Stichting Werkgeverscontact maakte het gezegde waar, dat de eerste klap een daalder waard is. Ook de stedelijke 'weldadigheids instellingen' en het Actie Comité Zutphen zorgden voor belangrijke bijdragen. Er werd verder bijna vierduizend gulden gestort bij de Amro-bank door inwoners van Zutphen en omliggende gemeenten. De heer Kiezebrink hoopte, dat het resul taat van de bliksemactie voor het hoofdkwar tier van het Leger des Heils in Amsterdam aanleiding zou zijn er voor te zorgen dat het korps te Zutphen binnenkort een uitsteken de huisvesting zou krijgen. "Het Leger heeft eigenlijk geen gebouw nodig, want de straat is groot genoeg voor het brengen van de bood schap", aldus de commandant van het korps Zutphen, majoor Pieters, in zijn dankwoord. 120 Zutphen - 2016/4 Hij lichtte overigens meteen toe, dat een goe de huisvesting voor het Leger des Heils in deze tijd toch wel belangrijk is. 22 november 1966 - Samenvoeging van het Al gemeen en St. Walburgis Ziekenhuis is in het belang van de medische verzorging van Zut phen en omgeving. Tot deze slotsom kwam een uit beide besturen gevormde commis sie, die zich heeft beraden over de vraag of een fusie tussen beide streekziekenhuizen mogelijk zou zijn. Om een dergelijk beraad werd de provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis en de regenten van het St. Walburgis Ziekenhuis verzocht door alle in Zutphen en omgeving praktiserende specialisten en huis artsen. Het fusiebesluit houdt onder meer in, dat getracht zal worden op de kortst moge lijke termijn te komen tot de bouw van één groot streekziekenhuis, dat de naam 'Verenig de Ziekenhuizen' zal krijgen. De Stichting Oude en Nieuwe Gasthuis is een sedert eeuwen bestaande bur gerlijke instelling van weldadigheid, die het Algemeen Ziekenhuis en de psychiatrische inrichting Het Groot Graffel exploiteert. De Algemeen Ziekenhuis. (Stedelijk Museum Zutphen)

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 24