Stortbak 113 bewoners. En die moeten allemaal ge bruik maken van twee kleine wc's, die nog ka pot zijn ook. En dan de modder, moet u eens kijken, de plassen staan permanent onder de wagens en het krioelt hier van de ratten". Verder: "Ziet u daar dat washok? Zit niet eens een stopcontact in, zodat onze vrouwen de wasmachines niet kunnen gebruiken. En als je je kinderen zo netjes mogelijk naar school stuurt, dan zijn ze vuil voordat ze op de weg zijn. Trouwens een paar kinderen zitten al onder de zweren, dat komt van de vuiligheid waarin wij moeten bivakkeren. Daar komen besmettelijke ziekten van, dat kan niet an ders". Volgens de kampbewoners werd van ge meentewege toegezegd, dat er vorige week woensdag of donderdag vrachtauto's van Openbare Werken zouden komen om zoveel mogelijk vuil en andere afval weg te halen. Er kwam echter geen wagen opdagen. En een voorstel van de bewoners om bij de wagens vuilnisemmers te plaatsen, werd al eerder af gewezen. De watervoorziening van het kamp laat volgens de woonwagenbewoners ook veel te wensen over. "Er is een pomp, die - als ie niet weigert - water geeft dat stinkt. En er is maar een klein beetje vorst voor nodig om de pomp onbruikbaar te maken". Wat de bewoners willen? "Een verhard kamp met een behoorlijke accommodatie. Als dat er komt, zijn we ook wel bereid om meer staangeld te betalen. Maar als er niet gauw ingegrepen wordt, zetten we onze wa gens pardoes op de Houtwal. Ze voelen bij de gemeente vast en zeker al nattigheid, want er is vandaag geen staangeld geïnd en dat ge beurt altijd op maandag". Voorlopig bleef de gemeentelijke ingreep beperkt tot een avondlijke opruiming met zwaar materieel. Een bulldozer schoof de weg schoon en deponeerde de "versperringen" op vrachtauto's. Volgens een woordvoerder van Openbare Werken werd er tussen de gemeente en de kampbewoners overeengekomen, dat er een grote stortbak voor huis- en ander vuil zou worden gemetseld. Ook zouden de sloten bij het kamp worden schoongemaakt, aldus de gemeentelijke zegsman. En Openbare Wer ken kreeg vorige week opdracht om dit werk deze week uit te voeren. "Maar het duurde de kampbewoners blijkbaar allemaal wat te lang". De situatie in het kamp is - en dat kan ieder een constateren - inderdaad verre van ideaal. Investeringen van enige betekenis werden door de gemeente al lang niet meer gedaan, aangezien gerekend werd op de spoedige stichting van een groot regionaal woonwa genkamp te Doetinchem. Met het oog daar op zouden voorzieningen aan het stedelijke kamp weggegooid geld zijn. De uitvoering van de plannen voor het regi onale kamp laat echter langer op zich wach ten dan kon worden voorzien. Er is in dit opzicht zelfs een grote kink in de kabel geko men, dat een aantal gemeenten - onder meer Warnsveld - het als bijdrage voor dit regiona le project op de begroting uitgetrokken be drag een andere bestemming heeft gegeven. Volgens onze zegsman van Openbare Wer ken wordt nog deze week begonnen met de bouw van een vuilstortbak op en het schoon maken van de sloten rond het Zutphense woonwagenkamp, dat - als gevolg van de stagnatie in de realisering van het regionale project - langer dienst zal moeten doen als staanplaats voor woonwagens, dan mocht worden verwacht. 9° ^utphen - 2016/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 26