Signaleringen Zutphen vijftig jaar geleden: 1966 (3) Jessie Jongejans e-book Site Theo Hebing Bewoner Halvemaanstraat begon zuiveringsactie Rommel uit leegstaand huis op straat geworpen Petra Boers, Rebecca Wilson Suzanne Hertogs, Ondersteboven - Jouw Nederland in de jaren 60, Zutphen 2016, ISBN 9789462491021 Rijk geïllustreerd boek over de veranderingen in Nederland in de jaren 60, toegelicht door Kees van Kooten, gemaakt bij de gelijknamige NTR/vPRO-televi- sieserie over de jaren 60, waarin in Nederland veel veranderde. J.B. Kuipers Goffe Jensma, Nederland in de Middeleeuwen. De canon van ons mid deleeuws verleden. Zutphen 2016, ISBN 9789057309601 Deze niet geïllustreerde digitale canon pre senteert de middeleeuwse geschiedenis in vijftig vensters, die evenwichtig verdeeld zijn over de gewesten. Uitsluitend verkrijgbaar als e-book. https://www.fold3.com/title_495/wwii_us_ air_force_photos#overview Deze Engelstalige website geeft een over zicht van duizenden Amerikaanse foto's uit de Tweede Wereldoorlog van vliegtuigen, bemanningen en oorlogsdoelen. Zoek op 'Europe' en dan 'Netherlands'. Het gratis deel van deze website geeft veel foto's ook in kleur (zoek dan op 'color') 6 juli 1966 Een grote hoop rommel versperde maandag de doorgang in de Halvemaanstraat. Oude stoelen, matrassen, matten en andere on gerechtigheden lagen over de straat verspreid. Verantwoordelijk voor dat alles was de heer J.B.T. Theijssen, die langzamerhand de wan hoop nabij is. Herhaaldelijk is er door de bewoners van de Halvemaanstraat op aange drongen om een einde te maken aan de afschu- welijke stank, veroorzaakt door het storten van allerlei afval in de leegstaande woningen. De gemeente bleek tot nu toe echter doof voor hun argumenten, zo zeggen zij. De heer Theijs- sen besloot toen zelf maar een begin te maken met het 'zuiveren' van de leegstaande huizen en deponeerde het afval op straat. De politie heeft tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De penetrante stank in de Halve maanstraat moet het wonen voor de mensen daar inderdaad tot iets bijzonder on plezierigs maken. De half afgebroken huizen blijken een ontstellende hoeveelheid afval te 86 ^utphen - 2016/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 22