Brug Zutphen Gestremd Benzinestation Hagepoortplein moet worden gecamoufleerd waterstaat en de provinciale waterstaatdien sten van Gelderland en Overijssel hebben na melijk een uitgebreid wegenbouwprogramma op stapel staan, waarvan de uitvoering tot ge volg zal hebben dat de IJssel tussen Brummen en Terwolde straks niet minder dan tien maal overbrugd wordt. En Zutphen zal dan - inclu sief de huidige spoorbrug en de verkeersbrug - vier vaste oeververbindingen tellen. De verkeers-geografisch niet zo bijster gun stig gelegen stad komt te liggen tussen een omvangrijk stelsel van belangrijke wegen. Hoewel over de uiteindelijke loop van die we gen nog veel overleg moet worden gepleegd, kan al wel worden aangenomen dat er aan het principe van de ontworpen plannen weinig of niet zal worden getornd. Het is waarschijnlijk dat met de bouw van de eerste IJsselbrug tus sen Brummen en Terwolde op vrij korte ter mijn wordt begonnen. Omstreeks 1970 moet namelijk de autoweg van Amersfoort naar Holten gereed zijn. B&W: Baileybrug kan niet De gemeenteraad heeft zich maandagavond lang beziggehouden met de voor Zutphen Ondernemende zakenlieden bevestigen op een van de omleidingsborden het gewraakte affiche. (Stede lijk Museum Zutphen) zo nadelige verkeersstremming van de IJssel brug. Vooral de vraag of er wel of niet moest worden getracht een Baileybrug te slaan, kwam daarbij in het geding. Geen wonder, want de kans is niet gering dat de verkeers stremming van thans zich volgend jaar en in 1968 zal herhalen. Momenteel wordt name lijk slechts 55 meter van het brugdek gerepa reerd. Jhr. mr. W.H. de Jonge (vvd) vond het door b&w verstrekte perscommuniqué niet over tuigend en vaag. Er stond bijvoorbeeld niet in dat het wegdek van slechts twee van de zeven overspanningen wordt hersteld; de an dere overspanningen komen in mei aan bod. De gehele brug dateert uit de vorige eeuw; gebreken aan een deel zullen zich ook aan andere delen voordoen, dus zijn herhalingen van de huidige verkeersstremming in 1967 en 1968 waarschijnlijk. De heer De Jonge had veel werk gemaakt van deze zaak. Zijn con clusie was: een noodbrug kan en de kosten zullen geen probleem vormen. Het dagelijks bestuur van de gemeente had zich hierover ook laten voorlichten om tot een heel andere gevolgtrekking te komen: het kan niet en wij zijn ook niet bereid de mogelijkheid tot het bouwen van een Baileybrug nog verder te on derzoeken. 13 juni 1966 Tijdens de jaarvergadering van donateurs van de Stichting Wijnhuisfonds is het benzinestation op het Hagepoortplein weer eens aan de orde gesteld. Een van de aan wezigen informeerde naar aanleiding van het jaarverslag of het niet mogelijk zou zijn dit he lemaal te doen verdwijnen. Dit in verband met het feit dat de omgeving - gedeelte oude stads muur en Berkelpoort - erdoor wordt ontsierd. ^utphen - 2016/2 57

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 25