IJsselbrug: drama in vele bedrijven IJselbruggen bij de vleet een oppervlakte van 80 m2 tegen 72 in het verleden. De boeken - er is plaats voor 3200 stuks - zijn zodanig bijeengebracht dat er gemak kelijk een keus kan worden gemaakt. De uit lening is bijna verdubbeld; de oppervlakte be draagt nu 210 m2, tegen 125 voorheen. Deze uitbreiding kwam tot stand door toevoeging aan de oorspronkelijke ruimte van de daar aan grenzende garage en bergplaats. Doordat het systeem van de open boekerij wordt toe gepast, kon de balie in de uitlening vervallen. De uitlening - de Thiemezaal - is al even keurig ingericht als de andere ruimten. Aan allerlei dingen is gedacht. Zo is er een prentenboekenbak voor de kleintjes. Ergens anders kan men kennis nemen van nieuwe uitgaven. Via een nieuw aangebrachte wen teltrap komt men in een boven de uitlening gelegen kamertje, waar minder gangbare boeken - bijvoorbeeld verzamelde werken - bijeen zijn gebracht. Hier bestaat eveneens gelegenheid de banden rustig in te zien. Ten slotte nog enkele cijfers. De uitlening biedt plaats aan 15.000 boeken en het bo venkamertje aan 2500. Met de 3200 van de jeugdbibliotheek bedraagt het totaal aantal 20.700. Dat Bolwerck - in eigendom bij de Stich ting Wijnhuisfonds - werd gerestaureerd on der architectuur van de heer Y. Kok, onder supervisie van Monumentenzorg. De verbou wing mag in alle opzichten geslaagd worden genoemd. De heer Kok verdient dan ook een compliment voor de wijze waarop hij dit historische pand nog beter dienstbaar heeft gemaakt voor de openbare bibliotheek. Hij heeft daarbij de sfeer van dit patriciërshuis volledig weten te bewaren. Geen wonder dan ook dat de Vereniging Openbare Bibliotheek en Leeszaal Zutphen bijzonder trots is op deze huisvesting van haar boekerij. 26 april 1966 Eerste bedrijf: het dagelijks bestuur van de gemeente Zutphen kondigt plotseling, met erg weinig woorden, een ver keersstremming af voor de IJsselbrug, die hoognodig aan reparatie toe is. Tweede bedrijf: de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de VVV 'Zutphen Vooruit' en twee raadsleden dringen aan op verzachting van de verbodsbepalingen. Derde bedrijf: B&W publiceren een perscom muniqué, waarin enigszins aan de wensen van de belanghebbenden bij een zo intensief moge lijk bruggebruik wordt tegemoetgekomen. Vierde bedrijf: ondernemende zakenlieden benadrukken de tegemoetkomendheid van het dagelijks bestuur van de gemeente met af fiches, die op de 'stremmingsborden' worden geplakt. Vijfde bedrijf, eerste tafereel: de Zutphense gemeentepolitie - niet, althans niet tijdig op de hoogte gesteld van de ruimere passeermoge- lijkheden - verwijdert de affiches en hoort een mogelijke aanplakker. Vijfde bedrijf, tweede tafereel: de gemeente politie vraagt collega's in Goor, Rheden en an dere plaatsen om de affiches ook te verwijde ren. De vermeende aanplakker wordt opnieuw op het bureau ontboden en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt wegens 'aanplakken zonder vergunning'. Onder al deze bedrijven passeerden - gelukkig - vele honderden paastoeris- ten met slechts weinig vertraging het decor van alle reeds opgevoerde en nog op te voe ren bedrijven van dit drama: de IJsselbrug. De brugperikelen waarmee Zutphen nu te kampen heeft, zullen over zo'n tien, vijftien jaar tot de onmogelijkheden behoren. Rijks- 56 2utphen - 2016/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 24