vrachtgoederenvervoer. Op Zon- en feestda gen is het aantal treinen in elke richting acht, doch uitsluitend voor personenvervoer.' En over het eventueel opheffen van de tramlijn, daar gaat de minister niet over. Trambedrijven fuseren En dan is er nog deze ontboezeming van de minister: 'Indien samenwerking tusschen de Gel- dersch-Overijsselsche Stoomtramweg Maat schappij, de Tramweg Maatschappij Zut- phen-Emmerik en de Geldersche Tramweg Maatschappij, waarover thans onderhande lingen gaande zijn, tot stand komt, zal het in stand blijven van de lijn Zutphen-Deventer van grooter belang zijn dan dit tot heden het geval was. Bij gemeenschappelijke exploitatie van de tramwegen van deze drie maatschap pijen zal de lijn Zutphen-Deventer een moei lijk te missen schakel vormen.' Kruisende trams op het stationnetje van Gorssel, 6 augustus 1940. De tram naar Zutphen wordt getrokken door locomotief 401, de 'Lichtenvoorde' (uit 1907). (Foto: H.G. Hesselink, collectie Stichting NVBS-Railverzamelingen) Die samenwerking komt er inderdaad. De Oost-Gelderse trambedrijven gaan uiteinde lijk op in één bedrijf: de Geldersche Tram wegen (gtw). Directeur ir. H.W. Sebbelee (1882-1939) gaat voortvarend te werk. Nau welijks meer dan een jaar nadat de minister de vragen van het Kamerlid Van Rappard heeft beantwoord, besluit de gtw met ingang van de nieuwe dienstregeling op 15 mei 1934 alle reizigerstrams - op een enkele markt- en spitstram na - op te heffen en te vervangen door autobusdiensten. Dat zou ook voor de tram naar Deventer gelden, ware het niet dat op dit traject bus bedrijf zego (de Zutphen-Eefde-Gorsselsche Omnibusdienst) al actief is. Die had in 1928 een concessie voor een busdienst aange vraagd, net drie dagen eerder dan de Tram weg Maatschappij Zutphen-Emmerik (ze) Het trambedrijf gaat nog in beroep bij de Kroon; tevergeefs. Voor de ze zit er niets an ders op dan de personentrams te handhaven op de lijn Zutphen-Deventer. Op 15 oktober 1941 komt de zego in han den van de gtw. Die beschikt nu weliswaar over de fel begeerde busconcessie maar niet Zutphen - 2016/2 43

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 11