Hoofd in de schoot Rolschaatsende jeugd houdt nachtzuster uit dagslaap Luidruchtige spelletjes werd genoemd - waarin hij zei het zich ge discrimineerd achten door de naam Franken- steeg als een 'kwaal' te beschouwen. Door de naam te veranderen zou men die verergeren. Hij wilde met alle sympathie voor diegenen die in het straatje hun beroep uitoefenen, de naam toch niet veranderd zien. De heer Koning (cpn) meende, dat de Fran- kensteeg het laatst in aanmerking zou moe ten komen voor een naamsverandering. Het woord steeg heeft veelal een bijsmaak door slechte woningen en dat is hier niet het ge val. Ook de heer Koning had er Van Dale op nageslagen en hij kwam zelfs met twee bete kenissen van het woord steeg: smalle weg (op het platteland) en nauwe straat (in de stad). Burgemeester De Jong liet uitkomen, dat hij echt niet alles op alles zou zetten om het voorstel er door te krijgen. Hij vertelde dat van middenstandszijde enkele malen is ver zocht de naam te veranderen, maar dat b&w zich ook enkele malen hebben verzet op de gronden die nu ook zijn aangevoerd. De mid denstand is op deze zaak teruggekomen. 'En toen hebben b&w het moede hoofd in de schoot gelegd en gezegd: Goed, we zullen een voorstel aan de raad doen.' Gezien de grote tegenstand in de raad nam het college van b&w het voorstel terug. 19 maart 1966 Geen mooiere speelplaats dan de geasfalteerde ruimte tussen de nieuwe poli kliniek van het Algemeen Ziekenhuis, het Ber- kelpaviljoen en 's-Heerensteen, vindt de jeugd aan en om de Coehoornsingel. Het plaveisel is er zo lekker glad om te rolschaatsen en je hebt er - als je er je baantjes trekt - helemaal geen last van het langsrazend verkeer. Allemaal best, maar de nachtzusters van het Algemeen Ziekenhuis, die in de zusterflat hun dagslaapje plegen te doen, denken er anders over. Al dat lawaai van die rolschaatswieltjes, dat geschreeuw en gegil maakt dat de verpleegsters bijna geen oog dicht kunnen doen. Vooral tijdens de week enden is het een kabaal van jewelste. Nu moeten ziekenhuiszusters om 's nachts fit te zijn, overdag goed kunnen maffen. En omdat het - uiteraard - heel belangrijk is dat nachtzusters niet lopen te tollen van de slaap, doet de ziekenhuisdirectie een dringend beroep op de ouders om hun kinderen niet meer op dit geasfalteerde ziekenhuispleintje te laten spelen. Natuurlijk, kinderen moeten spelen, daar voor heeft de directie alle begrip. Maar nacht zusters moeten overdag de gemiste nachtrust kunnen inhalen, daarvoor moeten de ouders toch ook begrip hebben. Laten zij hun kinde ren - als die daarvoor oud en wijs genoeg zijn - hierop wijzen. En laten zij de heel kleintjes zonder meer verbieden om bij de zusterflat hun veelal luidruchtige spelletjes te spelen. Het zou de ziekenhuisdirectie spijten als zij genoodzaakt zou worden bedoelde ruimte met verbodsborden voor kinderen af te slui ten. 'Ons land hangt al zo vol met verboden dit en verboden dat', aldus geneesheer-direc teur dr. J.W. Eerkens. En nu maar hopen dat het wat rustiger wordt op dit ziekenhuispleintje, zodat de ver pleegsters, die 's nachts paraat moeten zijn, een kolossaal gat in de dag kunnen slapen, ook in de weekeinden. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) ^utphen - 2016/1 27

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 27