Subsidie voor de restauratie ingangspartij Hotel 's-Graven- hof Frankensteeg wordt geen Frankenstraat b. de zakenlieden voldoende gelegenheid hadden om via een achterstraat te laden en te lossen; c. Zutphen de allure had van - bijvoorbeeld - Rotterdam met zijn Lijnbaan; d. de stad geen 25.000 maar vijftig- tot zeven tigduizend inwoners zou tellen. Het bestuur van de Vereniging Beukerstraat kan in een afsluiting alleen maar een ver slechtering zien, want: 'Onze passanten in au to's worden de dupe; de kijkende klant wordt uit de straat gehaald; onze kopende klant kan de straat niet meer door.' Meer algemeen was de klacht dat de middenstand geen vertegen woordiger heeft in de stedelijke verkeersad- viescommissie: 'Wij hebben geen verstand van verkeerszaken? Best, maar de huidige commissieleden hebben geen verstand van zaken doen.' 25 februari 1966 Een jaar geleden verzocht het bestuur van de Stichting Wijnhuisfonds het gemeentebestuur om een subsidie in de restauratiekosten van het ingangspaviljoen behorende bij het Hotel 's-Gravenhof. b&w waren destijds genoodzaakt dit verzoek aan te houden wegens gebrek aan financieringsmid delen, maar nu wordt de raad voorgesteld een subsidie te verlenen van 30% in de voorshands op 83.000 gulden begrote kosten. Echter, voor zover die kosten door het Rijk subsidiabel wor den verklaard. In een toelichting delen b&w mee dat het Wijnhuisfonds in november 1963 eigenaar is geworden van het hotelgebouw Kuiper straat 11 met bijbehorende tuin en opstallen aan 's-Gravenhof nummer 2 en 4. Dit monu mentale complex is grotendeels aan restau- ratie toe. Het herstel van het als entree voor de hotelgasten dienst doende paviljoen is het meest dringend en verkeert in een desolate toestand: de overkapping is verzakt en de glas- en schelpversiering behoeven dringend vernieuwing. In de op 83.000 gulden begrote kosten is door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een subsidie van 50% in het vooruitzicht gesteld. In de begroting 1966 hebben b&w toegezegd de raad te zullen voorstellen om toekenning van een gemeen telijke subsidie in de kosten van restauratie - waarvoor Rijkssubsidie is toegekend - en die te bepalen op 30% van de Rijkssubsidie. 9 maart 1966 Het voorstel van B&W - des tijds gedaan op verzoek van de Centrale Raad voor de Georganiseerde Middenstand - is door het College teruggenomen, nadat de raad had laten weten helemaal niet voor een naams verandering te voelen. De naam Frankensteeg, zo zei de heer Kiezebrink (pvdA), spreekt de Zut- phenaren aan. Het is een der meest typische winkelstraatjes in de stad. Spreker verklaarde niet akkoord te kunnen gaan met de naam Frankenstraat. Jhr. mr. De Jonge (vvd) schaarde zich achter de heer Kiezebrink. De mening heeft kennelijk postgevat dat het wo nen in een steeg minder prettig is. Spreker bleek er Van Dale op te hebben nageslagen en deze zegt dat een steeg een nauw straatje is. En dat is de Frankensteeg. 'Bij deze naams verandering voelen we ons helemaal niet prettig', aldus de heer de Jonge. 'De situatie blijft onveranderd: of het nu een steeg is of een straat, hij wordt geen centimeter breder.' Spreker hield hierna een betoog - dat door de voorzitter psychologisch en neurologisch 26 ^utphen - 2016/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 26