Flessenhals op Rijkenhage Winkeliers Beukerstraat protesteren tegen afsluitings plan plaats, maar Veilig Verkeer heeft er het volste vertrouwen in dat ook die niet al te lang op zich zal laten wachten, wanneer de weersom standigheden gunstiger zijn geworden. De bereidheid van de schoolhoofden en hun medewerkers om tot een goed samen spel met Veilig Verkeer te komen werd door de voorzitter eveneens zeer op prijs gesteld. Uiteraard richtte de heer Van Douwe zich ook tot de klaarovers. Hij verzuimde niet hun te wijzen op de belangrijkheid van hun taak. En hierna konden de brigadiertjes hun gang gaan. Ze voelden zich natuurlijk wel even on wennig, temeer nu zo veel paar ogen hun ver richtingen gadesloegen. Maar dat verandert allemaal wanneer zij eenmaal zijn 'ingescho ten'. 4 februari 1966 De verkeersmoeilijkheden op het Rijkenhage zijn nog steeds niet opgelost, ondanks de verschuiving van de verkeersheu vel naar de noordzijde van de straat, waardoor de 'flessenhals' - de ruimte tussen het trottoir aan de zuidzijde en de vluchtheuvel - eniger mate werd verruimd. Die flessenhals was een bron van veel narigheid. Wanneer het verkeerslicht op de Overwelving op rood stond, stelden de auto's uit de richting van de Molengracht zich in twee files op. Dat was door de breedte van het wegdek mogelijk. Zodra het licht op groen sprong, trok men dan gelijktijdig op, om daarna tot de ontdekking te komen dat er op het Rijkenhage een vernauwing was. En dan werden er niet zelden brokken gemaakt. Ondanks de getroffen voorziening blijven die brokken nog steeds niet achterwege. De oorzaak? In het verleden was er op de Over welving een aparte opstelstrook voor het ver keer dat linksaf - naar de Nieuwstad - moest. Op het wegdek is daar nu een pijl aangebracht De voorste auto is net de flessenhals voorbij, die er op de Overwelving nog altijd is. voor het linksaf slaande verkeer en een voor het doorgaande. Wagens die rechtdoor gaan, blijven zich - gezien de pijl - naast elkaar op stellen en racen samen weg. Het ware wellicht beter geweest de opstelstrook te handhaven. Zoals de situatie thans is, had men het alle maal beter bij het oude kunnen laten. 9 februari 1966 Tijdens de jaarvergadering van de Vereniging Beukerstraat is een telegram met deze strekking verzonden naar het college van b&w. Het bestuur van de Vereniging intro duceerde het desbetreffende agendapunt met onder andere: 'Wij meenden tot op heden met onze zaken in een winkelstraat te zitten, maar de praktijk gaat beslist anders worden, want: a. de Beukerstraat gaat lijken op een monumen tenstraat; b. als klap op de vuurpijl wordt nu overwogen om onze straat af te sluiten of lie ver op te sluiten.' De aan deze straat gevestigde winkeliers zouden voor aansluiting kunnen voe len, mits: a. de straat zo druk was dat gesproken kon worden van een chaos; ^utphen - 2016/1 25

Zutphen (vanaf 1982) | 2016 | | pagina 25